NASA, Uzayın Korkutucu Seslerinden Oynatma Listesi Yayınladı

35

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), 31 Ekim Cumartesi günü çeşitli etkinliklere bahis olacak Cadılar Bayramı için korkutucu lakin bir o kadar da merak uyandıran bir oynatma listesi yayınladı.

NASA’nın oynatma listesinin daha evvel dinlediğiniz rastgele bir oynatma listesinden büsbütün farklı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Çünkü bu oynatma listesinde son devirlerin tanınan müziklerini değil, derin uzayın korkutucu seslerini duyacaksınız.

Chandra X-ray Gözlemevi‘nden Mars’taki keşif aracı InSight’a kadar farklı uzay aracı ve ekipmanlarından elde ettiği datalar ile oluşturduğu oynatma listesi, kimi vakit direkt olarak kaydedilmiş sesleri, kimi vakit ise dataların sese dönüştürülmüş halini sunuyor.

SoundCloud ses ve müzik arşivinde yayınlanan oynatma listesi, 14 farklı ‘parçadan’ oluşuyor. Oynatma listesini incelediğinizde hangi sesin hangi uzay aracı ya da ekipmanı tarafından, nereden elde edildiğini öğrenebiliyorsunuz.

“PSST… onu kimse duydu mu?” halinde bir tweet atan NASA, sonrasında bu tweete karşılık olarak paylaştığı, “Korkutmak istemedik. Yeni SoundCloud oynatma listemiz mükemmel evrenimizin gıcırdamasını ve uğultularını bir ortaya getiriyor ve hepsini sizinle paylaşmak istiyoruz. Bu NASA Cadılar Bayramı’nda uzayın derinliklerine giriş yapın.” açıklamasıyla kelam konusu oynatma listesini resmen duyurdu.

Webtekno

https://www.webtekno.com/nasa-uzay-seslerinden-oynatma-listesi-yayinladi-h101370.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here