Nokia 10, Bir Raporda Ortaya Çıktı

30

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

Nokia’nın günümüzde çıkardığı akıllı telefonların gerisindeki isim olan Finli firma HMD Küresel’in Nokia 10 ismi altında yeni bir amiral gemisi üzerinde çalıştığı tarafında tezler çıkmaya başladı. Nokiamob tarafından şirketten sızdırıldığı sav edilen bir evrakta ortaya çıkan yeni akıllı telefon hakkında şimdi pek fazla bilgi bulunmuyor. Rapora nazaran, çalışanların Nokia 10 hakkındaki söylentilerle ilgili yorum yapmasını yasaklayan HMD Küresel, bu telefonu önemli bir zımnilik içinde üretmek istiyor üzere görülüyor.

Geçen sene piyasaya sürülen Nokia 9 PureView’ın yerine geçerek şirketin yeni amiral gemisi olması beklenen Nokia 10’un ne üzere özelliklere sahip olacağı hakkında bir bilgi yok. Nokia 9.3 PureView’ın bu yıl piyasaya çıkacağı tarafında raporlarda bulunuyor, fakat bu telefon hakkında da net bir bilgi bulunmuyor. İkisinin birebir aygıt olup olmadığı konusunda da ortada bir açıklama bulunmadığı için HMD Küresel’den yeni açıklamalar ve sızıntılar gelmesini beklemeye devam etmeliyiz. 

Nokia, satışlarda birinci üç akıllı telefon satıcısından biri olmak istiyor

Sızdırılan evrakta Nokia 10 referansının yanı sıra şirketin maksatları hakkında da bir fikir sunuyor. HMD Global’in 2016’da belirlediği ve önümüzdeki 3 ila 5 yıl içinde üç büyük akıllı telefon satıcısından biri olma maksadı hala gerçekleşmiş değil. Ana pazar olarak Hindistan, Çin, Rusya, Endonezya, İngiltere, Almanya, Güney Afrika, Meksika ve ABD’yi seçen şirket, Huawei’ye gelen yaptırımların akabinde son birkaç çeyrekte pazar hissesini artırıp bu amacına ulaşmayı amaçlıyor. 

HMD Küresel, Google ile iştirak yapıyor

Sızdırılan dokümanda Nokia’nın Google ile yaptığı paydaşlık da yer aldı. Nokia, “Yeniliğimizin yüzde 95’ini Google sağlıyor” odağıyla en çok tercih edilen Google ortağı olmak istiyor üzere görünüyor. Hatırlatmak gerekirse, kısa müddet evvel HMD Küresel, Google ve başka ortaklardan toplamda 230 milyon dolarlık bir yatırım aldı. Bu sene Android One için aygıt çıkaran az sayıda üreticiden biri olan HMD Küresel, bu adımlarla Google’a daha fazla yaklaşıyor ve Android güncelleştirmeleri konusunda öteki firmalardan bir adım önde olmayı amaçlıyor. 

Webtekno

https://www.webtekno.com/hmd-global-nokia-10-rapor-sonuclari-h101398.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here