Parmak İzi Sensörlerini Daha Yeterli Hale Getiren 3 Yol

27

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

Bugün piyasaya sürülen bilhassa de Android tabanlı akıllı telefonlar, parmak izi okuma sensörleriyle birlikte geliyor. Kullanıcılar bu sayede hem güvenliklerini sağlamış oluyor hem de yıllar öncesinde hayatımıza giren kod ya da biçim çizme üzere zorlukların üstesinden geliyorlar. Parmak izi okuyucu sensörler, her vakit o kadar da düzgün çalışmıyorlar; lakin bu durumu bazı ufak tekniklerle değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz?

Aslına bakacak olursak parmak izi okuyucu sensörler, hiçbir vakit tam manasıyla kullanışlı olmadı. Zira kullandığınız ekran koruyuculardan tutun, elinizin üzerindeki ufak bir kir bile bu sensörü kullanılamaz hale getirebiliyor. Lakin bu cins durumlarda, akıllı telefonunuzun yetersiz olduğunu düşünmemeniz gerek. Zira sensörün çalışmamasının temel nedeni telefonunuz değil, parmaklarınızı çok sık kullanmanız. Yaptığınız her şey, parmak izinizin deforme olmasına yol açıp, sensörün kullanılmaz olmasına yol açıyor. Lakin bunların üstesinden gelebilmenizi sağlayan kimi ayrıntılar var.

Parmak izi okuyucu sensörünüzü daha fonksiyonel kullanmanızı sağlayacak 3 ipucu

Orta parmağınızı, telefona kesinlikle kaydedin (Evet orta parmağınız)

Kullanıcılar, akıllı telefonlarına çoklukla başparmak ya da işaret parmaklarını kaydederler. Bilhassa de başparmak, telefonun tutuluşu açısından kullanım kolaylığı sağlar. Lakin rastgele bir işle uğraşırken en çok kullanılan parmaklardan bir tanesi de başparmaktır. Hal bu türlü olunca parmaktaki deforme oranı yüksek oluyor. Bu yüzden her ihtimale karşı orta parmağınızı telefona kaydetmek, birtakım durumlarda avantaj sağlayabilir. Üstelik bunu test eden kullanıcılar, orta parmaklarının iş yaparken başparmak kadar etkilenmediğini ve telefon kilitlerini kolay kolay açabildiklerini söylüyorlar. Şayet telefonunuzun parmak izi okuyucu sensörü telefonun art kısmındaysa, bu tekniği kesinlikle kullanmalısınız.

Parmak kenarlarını kaydederken dikkat edin

Son periyotlarda piyasaya sürülen pek çok akıllı telefon, yan panele monte edilmiş parmak izi okuyucu sensöre sahip. Bilhassa de bu çeşit telefonlarda, kaydedilen parmağın kenarlarını düzgün okutmak gerekiyor. Ayrıyeten ekran üzerinde sensöre sahip olan telefonlarda da parmak kenarları, epey kritik bir ehemmiyet arz ediyor. Sonuçta parmağınızın kenarlarından fazla ortasını kullanıyorsunuz. Bu tavsiyeyi gözardı etmemenizi de şiddetle tavsiye ediyoruz.

Önerilen Yazı  CAT, Dünyanın Birinci Antibakteriyel Telefonu S42'yi Duyurdu

Telefonunuzun başını karıştırın

Telefonunuzun parmak izi okuyucu sensöründen mutlu değilseniz, vakit zaman farklı parmaklarınızı kaydediyor olabilirsiniz. Fakat bu türlü bir şeye gerek yok. Bırakın telefonunuz sizin için uğraşsın. Parmak izi okuyucu sensörünü güzelleştirmenin en tesirli yollarından bir tanesi, birebir parmağı farklı periyotlarda telefona kaydetmek. Şöyle ki az evvel de belirttiğimiz üzere parmağınız, vakit zaman deforme olacak. İşte bu cins durumlarda parmağınızı telefona eklemek, bir müddet sonra yaşadığınız meseleleri ortadan kaldıracak. Zira telefonunuz, farklı şartlar altında parmağınızı okuyabilecek. Üstelik bu süreçte parmak değiştirmek, haliyle de alışkanlıklarınızdan vazgeçmek zorunda kalmayacaksınız.

Webtekno

https://www.webtekno.com/android-parmak-izi-sensorlerini-daha-iyi-kullanma-yontemleri-h101554.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here