Paspberry Pi 400 Duyuruldu: İşte Fiyatı ve Özellikleri

37

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

Şu sıralar peş peşe yeni eserler duyuran Raspberry Pi Vakfı, eser gamına yeni bir üye daha ekledi. Bilhassa mühendislik öğrencileri ve mühendislerin prototip oluşturması için kıymetli eserler piyasaya süren şirket, bu kere epeyce işlevsel bir esere imza attı. “Raspberry Pi 400” olarak isimlendirilen eser, bu sefer tam bir modüler bilgisayar olarak karşımıza çıkıyor.

Raspberry Pi, büsbütün özelleştirilebilen yapıya sahip olan bir modüler bilgisayar. Vakıf, bugüne dek bu eseri yalnızca kart veyan eserlerle satışa sunmuştu. Ancak Raspberry Pi 400, bugüne kadar piyasaya sürülen eserlerin ötesinde. Zira kullanıcılar, bu eseri satın aldıklarında her şeyiyle bir bilgisayara sahip oluyorlar. Raspberry Pi 400’deki tek eksik, bir monitör.

Raspberry Pi 400, bir klavyenin içine entegre edilmiş ve çeşitli temas imkanları tanıyan bir küçük bilgisayar. Kullanıcılar, klavyeyi bir monitöre bağladıktan sonra Raspberry Pi 400’ü direkt kullanabiliyorlar. Şirketin daha evvelki periyotlarda piyasaya sürdüğü 78 tuşlu klavyeyi genişleten şirket, bu sayede kullanıcılara daha uygun bir tecrübe sunmayı amaçlıyorlar.

Raspberry Pi 400’ün dört çekirdekli Broadcom BCM2711 işlemcisi bulunuyor. Bu işlemciyi 4 GB RAM ile destekleyen vakıf, çift bant Wi-Fi, Bluetooth 5.1, Ethernet teması ve HDMI üzere portları da Raspberry Pi 400’e entegre ettiler. Daha geniş depolama muhtaçlığı duyan tüketiciler için microSD dayanağı de sunan Raspberry Pi 400, GPIO konnektör portuyla da ek modüllerin bağlanabilmesine imkan tanıyor.

Raspberry Pi CEO’su Eben Upton tarafından yapılan açıklamalarda, bu eserin gerisinde yatan ilhamın COVID-19 salgınıyla geldiğini söylüyor. Raspberry Pi modüllerini hobi maksatlı kullanan tüketicilerin çeşitli zorluklarla karşılaştıklarını söyleyen Upton, Raspberry Pi 400 ile tüketicilerin daha az yanılgı yapacaklarını söylüyor. Ayrıyeten Uptona’a nazaran bu set, dağınıklığın önüne geçebilecek oluşuyla da mühendisleri ve mühendis adaylarını şad edecek.

Raspberry Pi tarafından yapılan açıklamalara göre Raspberry Pi 400, iki farklı versiyon olarak satışa sunulacak. Bunlardan birincisi, yalnızca klavyeyi barındıran modüler bilgisayarı içeriyor. İkinci versiyon ise tam bir set halinde tüketicilere ulaşacak. Bu bağlamda kullanıcılar, klavyenin yanı sıra fare, 16 GB kapasiteli microSD kart, bir adet HDMI, bir adet mikro HDMI ve bir adet de başlangıç kılavuzuyla birlikte geliyor. Vakıf, eksiksiz versiyonun fiyatını 100 dolar (yaklaşık 850 TL + vergiler) olarak açıklandı.

Webtekno

https://www.webtekno.com/raspberry-pi-400-fiyati-ozellikleri-h101539.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here