Peugeot 207 THP Spider, Nürburgring’de Görüntülendi

42

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

Araba testleri denince akla gelen birinci pistlerden biri Almanya’nın Nürburgring pistidir. Sitemizi sistemli olarak takip eden okurlarımız, araçların casus imajlarının ya da test görüntülerinin da büyük oranda bu pistten geldiğini fark etmiştir.

Her ne kadar pist her düzeyden şoföre ve çabucak her biçimde arabaya yer verse de genel olarak gördüğümüz araçlar Mercedes’ler, Porsche’ler ve BMW’ler oluyor. Bu monotonluğu değiştiren ise bir Peugeot oldu.

Peugeot 207 THP Spider Nürburgring’de

Öncelikle Peugeot 207 THP Spider’ın yeni bir araba olmadığını kabul etmek gerekiyor. Tekrar de bu araç hayli az görülen bir araba. Yalnızca 50 adet üretilen bu model, Fransız üreticinin bugüne kadarki en ender araçları ortasında yer alıyor.

Orta düzey bir motora sahip olan arabanın kaputunun altında Peugeot 207 GTI’da da bulunan 1.6 litrelik turboşarjlı motor bulunuyor olsa da iki araç ortasındaki benzerlikler aşağı üst burada sona eriyor. Aracın genel tasarımı Nürburgring, Monza, Silverstone ve SPA üzere yarış pistleri için özelleştirilmiş durumda.

Öncelikli olarak bu arabanın vites kutusu, yarışlarda da kullanılan Sadev 6-vitesli kutuyla değiştirilmiş durumda. Böylelikle araca daha fazla sürat vermek ve daha çevik bir sürüş sağlamak da mümkün oluyor. Ayrıyeten bu araba, birebir motoru kullandığı Peugeot 207 GTI’dan tam 530 kilo daha hafif ve sadece 720 kilogram geliyor.

Gerçek bir pist gezinti arabası

Peugeot 207 THP Spider, Nürburgring üzere pistlerde süratli bir cins atıp Porsche 911 GT3’leri kovalamak için epeyce ülkü bir araç. Olağan koşullar altında yollarda görmemiz pek de mümkün olmayan bu modeli özel yarışlarda görebiliyoruz.

Peugeot 207 THP Spider hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Satın alma bahtınız olsaydı bu arabası almak ister miydiniz? Aracın görüntüsünü aşağıda yer alan kontaktan izleyebilirsiniz.

Webtekno

https://www.webtekno.com/peugeot-207-thp-spider-nurburgring-de-goruntulendi-h101483.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here