Pixel 4a, Bükülme ve Dayanıklılık Testine Girdi (Video)

44

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

ABD merkezli arama devi Google, son yıllarda piyasaya sürdüğü Pixel markalı akıllı telefonlarla kesimde güzel bir ivme yakaladı. Bu kapsamda geçtiğimiz ağustos ayında Pixel 4 ailesinin uygun fiyatlı üyesi Pixel 4a’yı piyasaya süren şirket, aygıtı Apple’ın uygun fiyatlı akıllı telefon modeli iPhone SE’nin karşısına konumlandırdı.

Şimdiyse JerryRigEverything isimli YouTube kanalı, Google’ın orta-üst düzey diyebileceğimiz akıllı telefon modeli Pixel 4a’yı dayanıklılık testine soktu. Test kapsamında aygıtın ekranına, yan çerçevelere ve art tarafa çizilme testi uygulayan YouTuber, görüntüde ayrıyeten bükülme ve yanma testlerine de yer verdi.

Google Pixel 4a dayanıklılık testi:

Google Pixel 4a, Corning Gorilla Glass 3 teknolojisiyle korunan 5,81 inç büyüklüğünde OLED panele sahip. Bu ekranı çizilmelere karşı test etmek isteyen YouTuber, işe buradan başlıyor ve bir maket bıçağı yardımıyla ekranı çizmeye başlıyor. Burada 6 ve hatta 7’nci düzeyden sonra çizilmelerin başladığı görülebilir.

Ekranın akabinde YouTuber, bu sefer maket bıçağıyla telefonun yan çerçevelerini ve art tarafını kesmeye başlıyor. Bu noktada aygıtta plastik gereç kullanıldığı için kesme ve çizmelere karşı pek de sağlam olduğu söylenemez.

Bükülme testindeyse Google Pixel 4a, şaşırtan bir biçimde bu testten sağlam çıkmayı başarıyor. Her iki istikamete de esneyebilen akıllı telefon, bırakıldığında eski formunu alıyor ve ekranda rastgele bir kırılma ya da çatlak meydana gelmiyor.

Kısa bir özet geçmek gerekirse Google’ın geçtiğimiz aylarda tanıttığı Pixel 4a akıllı telefonu, uygulanan çeşitli testlerde ziyan görse de görüntünün finalinde hayatta kalmaya devam ediyor. Görüntünün tamamını çabucak üstten izleyebilir, fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Webtekno

https://www.webtekno.com/google-pixel-4a-dayaniklilik-testine-girdi-h101755.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here