PlayStation 5, Şu Anlık SSD Yükseltmeye Sahip Olmayacak

32

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

Sony’nin yeni jenerasyon oyun konsolu PlayStation 5, 12 Kasım ABD ve öbür seçili ülkelerde satışa sunulacak. Oyun konsolunun bizimle ve tüm dünyayla buluşacağı günse 19 Kasım olacak. Yeni oyun konsolu, yeni jenerasyon grafiklere sahip oyunları oynatabilecek yüksek donanıma konut sahipliği yapacak.

Fakat Sony PlayStation 5 oyun konsolunun tahminen de en üzücü yanı depolama alanı olacak. Sony, PlayStation 5 konsoluna sırf 825 GB’lık depolama alanı koymuştu. Üstelik yeni çıkan bilgiye nazaran bu depolama alanının 667 GB’lık kısmı kullanılabiliyordu. Bu da oyuncuların PlayStation 5’in depolama alanını artırıp artıramayacaklarını merak etmelerine neden olmuştu.

Depolama alanını yükseltme şimdilik olmayacak:

Oyuncuların bu sorusuna resmi bir yanıt bugün Sony tarafından verildi. Sony ile irtibata geçen The Verge, PlayStation 5’in SSD depolamasını yükseltme seçeneğinin konsol çıkış yaptığı vakit mevcut olmayacağını belirtti. Sony, bu özelliği ‘gelecek bir güncelleme için‘ sakladığını söz etti.

Pekala Sony’yi özelliği sunmaktan geri tutan şey neydi? PlayStation donanım mimarı Mark Cerny, mart ayında yaptığı konuşmada aslında bunun bir açıklamasını vermişti. Cerny, her M.2 SSD’nin PlayStation 5’e yetecek kadar süratli ve ince olmadığını ya da Sony’nin I/O kontrolcüsüyle uyumlu olmadığını belirtmişti.

Sony, bu yılın sonlarına hakikat M.2 SSD’lerle uyumluluk testleri yapacağına dair kelam de vermişti. Münasebetiyle PlayStation 5 oyun konsolunun hudutlu depolama alanından kurtulmak için biraz daha beklememiz gerekecek. Yeni SSD’ler çıkıncaya kadar muhtemelen oyunları tek tek oynamak zorunda kalacağız.

Sony’nin yeni jenerasyon oyun konsolu PlayStation 5, bundan üç gün evvel Amazon Türkiye’de ön siparişe açılmıştı. 8.299 TL’lik fiyat etiketiyle ön siparişe açılan konsolun stokları dakikalar içinde tükenmişti. Bu da konsolun fiyatına karşın oyunseverlerin ilgisinden yoksun kalmayacağını gösteriyordu.

Webtekno

https://www.webtekno.com/sony-playstation-5-ssd-yukseltme-sahip-olmayacak-h101770.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here