PlayStation 5 Türkiye Fiyatı Sızdırıldı!

164

Sony geçtiğimiz ay yeni oyun konsolu PlayStation 5‘i oyunlarla beraber gösterime sunmuştu. Daha önce kendisini ve kontrolcüsü ile karşılaştığımız , Amazon’da fiyatının sızdırılmasıyla birlikte ortaya çıkan tartışmalara konu olan Playstation 5 fiyatı şimdi de Vatan Bilgisayar’da ortaya çıktı.

Tüm bu olarlar gerçekleşirken. PlayStation 5’in yurt dışı fiyatı ortalama 500 dolar olarak tahmin edilirken ülkemizdeki döviz kuruna ve vergilerle fiyatı hakkında ortalama tahminler yapıyorduk. Döviz kuruyla (3.570 TL) fiyatını tahmin edebildiğimiz konsolun vergiler dahil satış fiyatında 2x bir fiyat değerine sahip olacağı kuşkusuz. Bu fiyat tahminlerine karşın da Vatan Bilgisayar’ad Playstation 5 yanlışlıkla listelendi!

Ülkemizde faaliyet gösteren teknoloji marketlerinden Vatan Bilgisayar ürünü yanlışlıkla listeledi. Bu sayede tahminlerle doğru orantılı olarak fiyat bilgisine de sahip olduk.

Teknoloji marketinin internet sitesinde bir gelişme yok ancak mobil uygulamada gerçekleşen gelişmeler ile Blu-Ray sürücüye sahip versiyondaki detaylara sahibiz.

Playstation 5’in Digital Edition’un 8.000 TL bandında olması muhtemel. Konsolun diğer versiyonlarına bakmda da fayda var.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here