Playstation 5 Türkiye oyun fiyatları belli oldu

4

Playstation 5 oyun fiyatları Türkiye için nihayet belli olmaya başladı. Konsolun tavsiye edilen satış fiyatının 8.299 TL olarak açıklanmasından sonra gözler oyun fiyatlarına çevrilmişti. Playstation web arayüzünün bazı kullanıcılar için açılmaya başlaması ile birlikte oyun fiyatları da belli olmaya başladı.

PS5 oyun fiyatları ne kadar olacak?

Aslında Playstation 5 oyun fiyatlarına baktığımızda yeni nesilde bizi büyük bir karmaşanın beklediğini görüyoruz. Son dönemde mevcut konsollarda da çok değişken fiyatlar ile karşılaşmaya başlamıştık. Anlaşılan yeni nesilde de benzer bir durum söz konusu olacak. Çünkü AAA oyunlarda bile fiyatların çok değişkenlik gösterdiklerini görebiliyoruz.

Bu fiyatlandırmaya göre Sony’nin birinci parti oyunlarının 699 TL fiyat etiketine sahip olacağını söyleyebiliriz. Tabi Spider-Man temelleri üzerine kurulan Miles Morales ya da Sackboy: A Big Adventure gibi oyunlarda ise daha farklı bir fiyatlandırma yapılabilecek. Spider-Man: Miles Morales oyunu 459 TL olarak listelenirken Sackboy: A Big Adventure ise 539 TL fiyat etiketi ile karşımıza çıkıyor.

3. parti firmaların oyunlarında ise daha büyük değişiklikler görüyoruz. Örneğin Godfall ve Call of Duty: Black Ops Cold War oyunları 569 TL fiyat etiketine sahipken Assassin’s Creed Valhalla, Far Cry 6 ya da Watch Dogs Legion gibi Ubisoft oyunları ise 499 TL fiyatlandırması ile karşımıza çıkıyor.

Tabi normal sürüm ve özel sürümler arasında doğal olarak fiyat farkı olduğunu da belirtelim. Aşağıdan hem Sony oyunlarının fiyatlarına hem de 3.parti firmaların oyun fiyatlarına göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here