PS4 Pro ile PS5’in Fan Sesi Karşılaştırıldı [Video]

40

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

Sony’nin yeni kuşak konsolu PlayStation 5, önümüzdeki hafta perşembe günü (12 Kasım) ABD, Japonya, Güney Kore, Meksika, Avustralya, Kanada üzere ülkelerde kullanıcılara sunulacak. Bundan bir hafta sonra (19 Kasım) tüm dünya genelinde satışa çıkacak.

Doğal bu ay içerisinde tüm dünyada satışa çıkacak olan yeni PlayStation’ın şu anki kuşağa nazaran birçok farklılığı bulunuyor. İki kuşak ortasındaki fark hem tasarım tarafında hem de donanım tarafında birbirinden epeyce ayrılıyor. PlayStation 4 Pro ile PlayStation 5’in birbirinden ayrıldığı bir öteki nokta da fan sesi oldu.

PlayStation 4 Pro ve PlayStation 5 fan sesi karşılaştırması

Üstteki görüntüde görmüş olduğunuz PlayStation 4 Pro, önceli olan PlayStation 4’e nazaran daha yüksek çözünürlük (4K) destekliyordu. Olağan bununla birlikte birtakım donanım özellikleri de daha farklıydı. Pro varyantta ek 1 GB DDR3 RAM, daha yeterli bir GPU performansı üzere daha yüksek performans sunacak donanımlar bulunuyor.

PlayStation 4 GPU’su 1,84 TFLOP değerindeyken PlayStation 4 Pro GPU’su 4,2 TFLOP’tu. Bu da Pro varyanttaki 4K çözünürlük dayanağı için gerekliydi. PlayStation 5 ile şu anki kuşak ortasındaki donanım farkı burada çok daha net bir halde gözler önüne seriliyor zira PlayStation 5 GPU’su tam 10,28 TFLOP. Yani PlayStation 5, saniyede 10 trilyon operasyonu yerine getirebiliyor. Ayrıca PlayStation 4 Pro’da 8 GB GDDR5 RAM bulunurken PlayStation 5’te 16 GB GDDR6 RAM bulunuyor.

Pekala siz PlayStation 5’in PlayStation 4 Pro’ya oranla bu kadar sessiz çalışan fanı hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Webtekno

https://www.webtekno.com/playstation-4-pro-ile-playstation-5-fan-sesi-karsilastirmasi-video-h101803.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here