PS5’te Altyazılar, Tüm Oyunlarda Otomatik Açılabilecek

27

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

Sony’nin ön siparişlerinde ağır bir taleple karşılaştığı PlayStation 5, birçok yeni bilhassa birlikte geliyor. Bu yeni özellikler ortasında epey süratli bir SSD, 4K çözünürlük dayanağı üzere şeyler olsa da tabiri caizse daha ince noktalarda da oyuncuların işlerini kolaylaştıracak özellikler de yer alıyor.

Sony, yeni kuşak konsolunda birçok erişilebilirlik seçeneğini de kullanıcılarına sunuyor. Bunlardan bir tanesi de oyun altyazıları. PlayStation 5’te bulunan yeni bir özellik sayesinde tüm PlayStation 5 oyunlarında varsayılan olarak altyazılar açık hale getirilebilecek.

Sony’nin PS5’te sunduğu yeni erişilebilirlik özellikleri

Sony, bu hafta başında yeni konsolunun ayarlar ve kullanıcı orta yüzü tanıtımında ön ayarlar seçeneklerini tanıtmıştı. Bu sayede ön ayarların nasıl çalıştığı ve oyuncuların buradan neleri değiştirebileceği daha net bir formda muhakkak olmuştu.

PlayStation 5’te ön ayarları değiştirmek için oyuncular, Ayarlar (Settings) menüsünden Kayıtlı Bilgi (Saved Data) ve Oyun/Uygulama Ayarları (Game/App Settings) daha sonrasında ise Oyun Ön Ayarları (Game Presets) sekmesine gelerek çeşitli ayarlamalar yapabiliyorlar. Oyuncular, buradan ses ve altyazılar üzerinde değişiklikler yapabiliyorlar. Bu menüdeki ayarlar sayesinde altyazılar ve tercih edilen ses, tüm yeni oyunlarda varsayılan olarak kabul edilebiliyor.

Burada bulunan bir başka ayar da Zorluk seçeneği. Bu seçenekte en kolay, kolay, olağan, sıkıntı ve en sıkıntı seçeneklerinden bir tanesi ön ayarlı olarak ayarlanabiliyor. Buna ek olarak Performans ve Çözünürlük seçeneğinden FPS ya da çözünürlük ayarlanabiliyor. Ayrıyeten Kamera Denetimleri seçeneğinden de kamera denetimlerinin olağan mi yoksa bilakis çevrilmiş mi kullanmak istendiği seçilebiliyor.

Webtekno

https://www.webtekno.com/sony-ps5-on-ayar-ozelligini-acikladi-h101763.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here