Qiyana Hikaye ve Oynanış

47

League of Legends’a 9.13 Yaması ile beraberinde eklenen Elementlerin İmparatoriçesi Qiyana’ya gelin hep birlikte göz atalım.

Qiyana’nın hikayesi diğer şampiyonlara göre daha belirleyici kısa ve öz. Zorluk seviyesinden ötürü düşük elo maçlarda her ne kadar sıklıkla görmesekte e-spor maçlarında ve yüksek elo oyunlarda sık sık görmek mümkün. Çünkü hem güçlü hem de mekanikleri ile oyunu eğlenceli bir hale getiriyor.

Qiyana Hikayesi

League of Legends’in resmi sitesinde belirtilene göre ;

Ormanın derinliklerindeki devasa tek bir binadan oluşan Ixaocan şehrinde Qiyana, üyesi olduğu Yun Tal sınıfının başına geçmek için acımasız bir komplo kuruyor. Annesiyle babasının mevkiini devralmak için en son sırada olan Qiyana, yoluna çıkanların karşısına küstahça bir kendine güven ve element büyüsündeki eşi benzeri görülmemiş ustalığıyla dikiliyor. Toprağın bizzat kendisi bile her buyruğuna itaat ettiği için Qiyana kendini Ixaocan tarihinin en büyük element büyücüsü olarak kabul ediyor ve bu yüzden sadece bir şehri değil, bir imparatorluğu yönetmeyi kendine hak görüyor.

LoL

Qiyana Zorluk ve Bölge

Qiyana’yı dediğimiz gibi zorluğundan ötürü pek tercih edilmeyen şampiyonlar arasında. Qiyana çoğunlukla Orta Koridor‘da ve Ormanda tercih edilen bir suikastçi. Alt koridorda nişancılara tek atmasıyla meşhur ve yeteneklerinin göstterdiği değişkenliklerden ötürü pek tercih edilmiyor.

Yetenekler

İmparatoriçenin Hakkı [PASİF]

Qiyana’nın her bir rakibe yönelik ilk normal saldırısı veya yeteneği ilave hasar verir.

Elementlerin Öfkesi / Ixtal Bıçağı [Q]
Qiyana Q

Qiyana silahını savurur ve elementine bağlı olarak ilave bir etkiyle birlikte hasar verir.

Diyarın Hâkimi [W]
class="wp-block-video">
Qiyana W

Qiyana bir noktaya atılır ve silahını bir elementle efsunlar. Silahı efsunlu haldeyken saldırı ve yetenekleri ilave hasar verir.

Cüret [E]
Qiyana E

Qiyana bir rakibe atılarak ona hasar verir.

Toprağın Öfkesi [R]
Qiyana Ulti

Qiyana, isabet ettiği elementleri patlatan bir şok dalgası göndererek patlamanın yakınındaki rakipleri sersemletir ve onlara hasar verir.

1 YORUM

  1. Bu tarz oyunları seviyorum. İnsanın stratejisini geliştiriyor. Tavsiyeniz üzerine Qiyana oynayacağım. Yeni başlayan acemilere bu oyun için taktikleriniz var mı?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here