Red Dead Redemption 2’de Hata Yasaklandı!

3 dk


0

Red Dead Redemption 2‘nin online oyun modunda en çok kullanılan hatalardan birisi olan hata ; Oyun mod menüsünü kullanarak tek oyunculu sürümdeki beyaz kapüşonlu görünümü online moda aktararak oynayabiliyordu. Ancak son güncelleme ile artık bu mümkün değil.

Piyasadaki diğer oyunlarda olduğu gibi Red Dead Redempiton 2′de de onlarca hatamevcut. Rockstar Games hatalarla başa çıkamıyor. Özellikle biliyorsunuz ki Grand Theft Auto 5‘ın ücretsiz olmasıyla beraberinde bir çok oyuncu oyuna katılmış ve oyunda eskiden olduğu gibi hata kullanımı devasa boyutlara ulaşmıştı. Red Dead Redemption 2‘de üçüncü parti bir yazılım kullanmadan oyun hatası ile hata yapmaya olanak sağlıyordu. Ancak gelen son güncelleme ile artık bu tamamen yasak.

Red Dead Redemption 2 oyuncuları, tek oyunculu moddaki beyaz kapüşonlu karakterleri bilirler. Bu karakterler, Ku Klux Klan isimli bir gruba üyeler ve hepsi de aynı şekilde giyiniyorlar. Oyunun çeşitli yerlerinde görebildiğiniz bu karakterler, mod menüsü aracılığıyla Red Dead Redemption 2’nin çevrimiçi moduna aktarılabiliyordu ancak artık sadece tek oyunculu modda bulunacaklar.

Eğer Red Dead Redemption 2‘yi daha önce oynadıysanız tek oyunculu moddaki beyaz kapüşonlu karakteri bilirsiniz. Bu karakter Ku Klux Klan isimli bir klana üye ve bu klanın üyeleri tamamiyle beyaz kapüşonlu giyiniyor. Eğer online yani çok oyunculu modda oynadıysanız bu hata veya hatayı oyunun mod menüsünü kullanarak çok oyunculu moda aktarmayı başarmış birileriyle karşılaşmışsınızdır. Ancak Rockstar yaptığı son güncelleme ile bu imkansız hale geliyor.

Ku Klux Klan Artık Online Modda Yok

Ku Klux Klan aslında tarihte yer almış ve ABD’de bulunan siyahi , göçmen ve beyaz üstünlükçüsü bir grup ve bu Red Dead Redemption 2‘de de yer alıyor. Oyun içinde ise bu grup bazı ırkçı gösterilerinde yer alıyorlar.

Hal böyleyken ve #BlackLivesMatter gündemdeyken oyunu oynayanlar forumlarda sesini Rockstar Games‘e duyurmuş olmalılar ki oyunun çevrimiçi modundan bu Ku Klux Klan isimli grubu kaldırdılar.

Kısaca; Oyunun artık çevrimiçi oyuncu modunda Ku Klux Klan isimli grup yer almayacak ve mod menüsünden tamamen kaldırıldı.

Önerilen Yazı  Far Cry 6 Sızdırıldı!

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
Oğuz Boyar
HTML / CSS | Freelancer | InFluencer | Wordpress | SEO | Google

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir