Samsung, Genişletilebilir Telefon Üzerinde mi Çalışıyor?

23

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

Fizikî tuş kadrosu olmayan büyük ekranlı telefonlar, uzun yıllardır akıllı telefon dünyasını domine ediyor. Fakat birtakım telefon üreticiler tarafından katlanabilir akıllı telefonlarla birlikte yıllardır müddet gelen bu baskınlığa bir alternatif sunulmak isteniyor.

Katlanabilir akıllı telefon tarafında ortaya eser koyan şirketlerden bir tanesi de Samsung oldu. Güney Koreli şirket, Galaxy Z Fold ve Galaxy Z Flip üzere farklı formlarda katlanabilen telefonlar sundu. Ayrıyeten Samsung’a nazaran global akıllı telefon piyasasındaki baskın pozisyonunu korumak için bu cins yenilikler de gerekli.

Samsung, yeni bir tasarım formuna sahip telefon üstünde çalışıyor

Korea Times’ta yer alan habere nazaran Samsung, yeni bir tasarım haline sahip telefon üstünde çalışıyor. Üstelik şirketin Lider Yardımcısı Lee Jae-yong, gelecekteki bu aygıtın neye benzeyebileceğiyle ilgili kimi ipuçları verdi.

Lee Jae-yong, geçtiğimiz perşembe günü şirketin araştırma ve geliştirme merkezinde yöneticilerle bir toplantı düzenledi. Basının da ilgisini çeken bu toplantıda Lee Jae-yong’un elinde daha evvel görülmemiş bir telefon olduğu görüldü. Lee’nin elindeki telefonu üstteki fotoğraftan görebilirsiniz.

Lee’nin elinde tuttuğu telefon Z Fold ve Flip’e nazaran daha ince olması sebebiyle bunun büsbütün yeni bir telefon olduğu istikametinde söylentiler ortaya çıkmaya başladı. Bu söylentilerden bir tanesi ise Lee’nin elindeki telefonun “genişletilebilir” bir akıllı telefon olduğu istikametindeydi.

Samsung, geçtiğimiz yıllarda Dünya Fikri Mülkiyetler Ofisi’ne genişletilebilir ekran dizaynına sahip telefon patenti müracaatında bulunmuştu. Şirket, bu türlü bir telefon çıkaracağıyla ilgili resmi açıklama yayınlamazken farklı dizaynlara sahip telefonlar çıkarmaya devam edeceklerini söylemişti. Ayrıyeten Samsung’un bu yılki Tüketici Elektroniği Fuarı’nda genişletilebilir ekranlı telefonu için bilinmeyen bir demo organize ettiği de söylenmişti.

Webtekno

https://www.webtekno.com/samsung-baskan-yardimcisinin-elinde-daha-once-gorulmemis-bir-telefon-goruldu-h102134.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here