Samsung Payları, Pandemi Öncesi Periyoda Yükseldi

34

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

Yabancı yatırımcılar, Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung’un önümüzdeki yıl içerisinde COVID-19’un geride bıraktığı ekonomik yaraları saracağından emin görünüyor. Çeşitli segmentlerde – bilhassa yarı iletken piyasasında – büyüme ön gören yatırımcılar, geride bıraktığımız hafta boyunca Samsung paylarına ağır ilgi gösterdi.

Gelen ağır talep sonucunda bedel kazanan şirket payları, COVID-19 salgını öncesine emsal bir düzeye yükseldi. The Korea Economic Daily, global yatırım firmaları JP Morgan’ın geçtiğimiz hafta 3,41 milyon adet Samsung payı satın aldığını, Merril Lynch’in ise 2,22 milyon adet payını tıpkı vakit aralığında elinde tutmaya devam ettiğini açıkladı. Şirket, öbür ferdî yatırımcıların net 2,9 trilyon won (2,6 milyar dolar) bedelinde pay sattığını argüman ediyor.

Samsung paylarındaki yükselişin uzun vadede devam etmesi bekleniyor:

Yabancı yatırımcıların yönlendirdiği pay fiyatlarındaki güçlü hareket, yarı iletken sanayisindeki iş şartlarının uygunlaşması, temettü artışları ve gelişmekte olan piyasalara sermaye girişi beklentisinden kaynaklanıyor. Yatırımcılar, Samsung’un 2021 yılında toparlanacağına ve yarı iletken kesimindeki varlığını daha da güçlendireceğine inanıyor.

Yabancı yatırımcılar, sadece bugün içerisinde 578,5 milyar won (518 milyon dolar) pahasında pay satın aldılar. Güne 61.300 won kıymetinden başlayan Samsung’un payları, son satın alımların akabinde COVID-19 salgını başladığından bu yana en yüksek düzeyine gelerek 63.200 won’dan (57 dolar) süreç gördü.

Yatırımcılar bilhassa, DRAM yongalarına olan talebin artması sayesinde Samsung’un yarı iletken işinin 2021 yılında çok güzel performans göstermesini bekliyor. Güney Koreli şirket, 2020 yılının birinci yarısında akıllı telefon pazarı için dünyanın en büyük DRAM tedarikçisiydi.

Yarı iletken bölümündeki beklentilerin yanı sıra döviz kurları, faiz oranları ve gelişmekte olan pazarlara sermaye girişi üzere başka dış faktörler de yatırımcıları Samsung paylarındaki fiyat artışının devam edeceğine inandırıyor.

Webtekno

https://www.webtekno.com/samsung-hisseleri-pandemi-oncesi-doneme-yukseldi-h102076.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here