Sony, PS5 İçin Erişilebilirlik Ayrıntılarını Açıkladı

39

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

PlayStation 5’i yakın vakitte raflarda görebileceğiz. Aygıtın Kasım ayındaki çıkışına artık sayılı günler kaldı. Bu süreçte konsol hakkında bilgiler paylaşmaya devam eden Sony, konsolda ve DualSense ismi verilen kumandasındaki erişilebilirlik ayarları hakkında açıklama yaptı.

Resmi SIE blog gönderisinde bahisle ilgili ayrıntıları paylaşan firma, öncelikli olarak PS4’te gördüğümüz kapalı altyazı, renkleri çevirme, metni okuma ve şahsileştirilmiş düğme ataması üzere özelliklerin yeni konsolda da bulunacağını söyledi. Tekrar de bütün özellikler bu kadarla kısıtlı değil.

PlayStation 5 ile yeni özellikler geliyor

Gönderide ayrıyeten PlayStation 5 kullanıcılarının erişebilecekleri yeni özellikler hakkında da açıklamalar yer aldı. Bu özellikler ortasında sanal klavye kullanmadan yazabilmeyi sağlayan sesle yazma, görme engelli ya da görme zorluğu yaşayan kullanıcılar için ekran okuyucu, ayrıyeten işitme engelli ya da işitme zahmeti çekenler için ses-yazma arayüzleri üzere özellikler yer alıyor.

Yeni özellikler birden fazla lisanda kullanılabilecek. Bu lisanlara daha sonra da yenileri eklenebilecek. Başlangıçta özelliklerin kullanılabildiği lisanlar ise İngilizce, Japonca, Almanca, İtalyanca, Fransız Fransızcası, Kanada Fransızcası, İspanyol İspanyolcası ve Latin Amerika İspanyolcası olacak.

Sony ayrıyeten yeni konsollarda kullanıcı tarafından ayarlanabilecek renk düzeltme olacağını, oyunlar için evvelden belirlenmiş ayarlar kullanılabileceğini ve kullanıcıların böylelikle özelliği destekleyen oyunlarda kendi istedikleri ayarları uygulayabileceğini açıkladı.

Haptik geri bildirimi kapatmak mümkün

DualSense denetim aygıtının haptik geri bildirim özelliğinin kuvvetini ayarlamak yahut bu özelliği büsbütün kapatmak da mümkün olacak. Firma ayrıyeten oyunculara “daha düzgün mekansal farkındalık sağlamak için”  ses kalitesinde de iyileştirmeler yaptığını açıkladı.

PlayStation 5 ve PS5 Digital Edition, ABD, Japonya, Kanada, Meksika, Avustralya, Yeni Zelanda ve Güney Kore’de 12 Kasım’da piyasaya çıkacak. Dünyanın geri kalanı ise 19 Kasım’ı beklemek zorunda kalacak. 

Webtekno

https://www.webtekno.com/sony-yeni-ps5-ve-dualsense-kumandasi-icin-erisilebilirlik-ayarlarini-yayinladi-h101485.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here