Spider-Man: Miles Morales’te Chrysler Binası Bulunmuyor

27

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

Sony’nin geçtiğimiz hafta ülkemizde piyasaya sürülen yeni kuşak oyun konsolu PlayStation 5, beraberinde birçok yeni kuşak oyunu da getirdi. Türkçe lisan takviyesinin yer almamasıyla hayli eleştirilen Spider-Man: Miles Morales de PlayStation 5 ile birlikte piyasaya sürülen bu yeni jenerasyon oyunlardan biri.

Oyunu deneyimleme fırsatı yakaladıysanız, New York City’nin sembolik yapılarından biri olan Chrysler Binası’nın kentte yer almadığını fark etmişsinizdir. Tıpkı bina, 2018 yılında piyasaya sürülen Spider-Man ve bu oyunun elden geçirilmiş ‘remaster’ versiyonunda bulunuyordu. Bu da oyuncuların, Chrysler Binası’nın neden yeni oyunda yer almadığını merak etmesine neden oldu.

Chrysler Binası, telif hakları nedeniyle Spider-Man: Miles Morales’te yer almıyor:

Aktarılanlara nazaran Spider-Man: Miles Morales’in geliştiriciliğini üstlenen Insomniac Games, telif hakkı maddesiyle korunan bu binayı oyundaki sanal New York kentine dahil etmek istedi lakin binanın hak sahibiyle yapılan görüşmeler olumsuz sonuçlandı.

Hususla ilgili açıklama yapan Insomniac Games Topluluk Yöneticisi James Stevenson, “Şehrin temsilini oluştururken daldırma hissine olabildiğinde çok kent simgesi eklemek istedik. Bazen bu yerleri kullanmak için yapılan görüşmeler işe yaramadı, Marvel’s Spider-Man: Miles Morales’teki Chrysler Binası’nda durum buydu” sözlerini kullandı.

Sıradan bir binaya benzeyen dizaynlar oyunlarda kullanıldığı vakit rastgele bir sorun teşkil etmiyor. Lakin Chrysler Binası üzere özel ve bariz mimari eserler telif hakkıyla korunabiliyor ve bu nedenle geliştiricilerin bu cins yapıları ticari kullanım için yine oluşturmasına müsaade verilmiyor.

Chrysler Binası’nın Miles Morales’te görünmemesi birçok oyuncu için hayal kırıklığı olabilir ancak binanın yokluğu, Insomniac’ın ortaya koyduğu sanal Manhattan’ın kalitesini düşürmüyor. Hatta oyunu yeni jenerasyonda deneyimleme fırsatı yakalamış birçok oyuncu, üretimden övgü dolu sözlerle bahsediyor.

Webtekno

https://www.webtekno.com/spider-man-miles-morales-telif-hakki-nedeniyle-chrysler-binasi-bulunmuyor-h102457.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here