Spider-Man: Miles Morales’te Türkçe Lisan Dayanağı Olmayacak

32

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

19 Kasım 2020 tarihinde ülkemizde piyasaya sürülecek PlayStation 5’ten Türkiye’deki oyunseverler için üzücü haberler var. Geçtiğimiz günlerde Türkçe dublaj ve Türkçe altyazı seçeneğiyle oyuncuların karşısına çıkacağı duyurulan Marvel’s Spider-Man: Miles Morales oyununun Türkçe lisan seçeneğine sahip olmayacağı ortaya çıktı.

Oyun dünyasının yakından tanıdığı isimlerden biri olan Enis Kirazoğlu’nun Twitter hesabından paylaştığı görsele nazaran Spider-Man: Miles Morales ile ilgili art planda yaşanan bağlantı badiresinden ötürü bir yanlış anlaşılma yaşandı.

PlayStation Türkiye tarafından gönderilen mail:

PlayStation Türkiye tarafından bahisle ilgili gönderilen mailde şu sözlere yer verildi:

“Üzülerek belirtmek isteriz ki Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Türkçe lisan dayanağı içermeyecektir. Bağlantıda yaşanan bu kusurdan ötürü özür dileriz. Başka PS5 çıkış oyunları olan Astro’s Playroom, Sackboy: Büyük Macera ve Demon’s Souls oyunları Türkçe lisan dayanağıyla birlikte geliyor. Bu hususta sorularınız olması durumunda bize ulaşabilirsiniz.”  

PlayStation Türkiye tarafından gönderilen bu mailin akabinde birçok oyuncu, Twitter üzerinden PlayStation Türkiye’ye reaksiyon göstermeye başladı. Oyunu Türkçe lisan vaadiyle satın aldığını söyleyen oyuncular, yaşanan mağduriyetin giderilmesini talep etti.

Temelinde inceleme sürümlerinde Türkçe lisan dayanağının bulunmaması ve oyunun Türkçe dublajlı rastgele bir fragmanının şimdiye kadar yayınlanmaması, oyuncuların başında soru işaretleri oluşturmuştu. Gelinen son noktada bu kuşkuların pek de yanlış olmadığını ve art planda büyük bir irtibat külfeti yaşandığını görebiliyoruz.

PlayStation Türkiye’den Türkçe lisan takviyesinin neden olmadığına ya da oyuncuların mağduriyetinin nasıl giderileceğine dair şimdi resmi bir açıklama gelmedi. Pekala, siz Spider-Man: Miles Morales’te Türkçe lisan seçeneğinin olmaması hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Webtekno

https://www.webtekno.com/spider-man-miles-morales-turkce-dil-destegi-olmayacak-h102079.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here