Steam’de Oyun Oynayarak Para Kazanabileceğiniz 6 Sistem

28

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

Valve Corporation tarafından geliştirilen dijital oyun platformu Steam üzerinden oynayabileceğiniz pek çok farklı ve keyifli oyun var. Fakat Steam’de yalnızca oyun oyunama değil, para kazanma bahtınız da var.Steam’de para kazanma prosedürlerini öğrendikten sonra bunları uygulayarak, sırf oyun oynayarak para kazanma hayalinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Üstelik tekniklerin birçok için rastgele bir sermayeye gereksiniminiz da yok.

Pekala, Steam’de para kazanma usulleri nelerdir? Birinci olarak belirtmek gerekiyor ki Steam üzerinden gerçek para kazanmanın tek yolu bir oyun geliştirmek burada öteki oyuncuların satın alması için dağıtıma sunmak. Lakin öteki yollarla kazandığınız paraları tekrar Steam üzerinden keyifle harcayabilirsiniz. Sizin için Steam’de para kazanma yollarını tüm ayrıntılarıyla anlattık.

Steam’de para kazanma teknikleri:

  • Prosedür #1: Oyun içi öğe toplayın.
  • Formül #2: Öğeleri hakikat vakitte satın.
  • Metot #3: Trading kartları saklayın.
  • Sistem #4: Ön siparişleri takip edin.
  • Metot #5: En çok eşya düşen oyunları takip edin.
  • Prosedür #6: Bir oyun geliştirin ve Steam üzerinden dağıtın.

Prosedür #1: Oyun içi öğe toplayın:

Steam’da para kazanma tekniği olarak denemeniz gereken birinci yol oyun içi öğeleri toplamaktır. Pek çok oyun siz oynadıkça ve yükseldikçe karşınıza bedelli ve az öğeler çıkaracaktır. Hatta Dota 2 üzere oyunlarda sabit eşya akışı sağlayan alanlar vardır. Bu noktada kıymetli olan ise sabırlı olmak.

Başarılı bir oyuncu olarak bir oyunda sabırla ilerleme kaydettiğiniz vakit elde ettiğiniz değerli öğelere yüksek fiyatlar ödeyecek farklı oyuncular bulabilirsiniz. Zira pek çok oyuncu sabırsızdır ve ileri düzeylerde alacakları öğelere daha oyunun başında sahip olmak isterler.

Metot #2: Öğeleri gerçek vakitte satın:

Steam’de para kazanma için oyun oynadıkça öğe kazanmak kâfi değildir. Değerli olan elinizde olan öğeleri yanlışsız vakitte satmaktır. Örnek vermek gerekirse artık mevcut olmayan, tahminen sırf sizde olan bir öğeyi sabrederseniz eski fiyatının birkaç üstüne diğer oyunculara satabilirsiniz.

Bilhassa kimi özel kartların ve düşen az eşyaların koleksiyoncuları vardır. Elinizde bu türlü değerli bir öğe varsa bunun koleksiyoncularına epeyce yüksek bir ölçü karşılığında satabilirsiniz. Zira kimi koleksiyoncular kartları toplarak rozet elde etmeye çalışırlar.

Önerilen Yazı  The Medium oyun süresi hakkında açıklama yapıldı

Yol #3: Trading kartları saklayın:

Steam’de oyun oynadıkça elde edebileceğiniz öbür öğeler ise trading kartlar ve takas kartlarıdır. Genel olarak verilen bu kartların bedeli hayli düşüktür fakat tertipli oynama sonucunda daha yüksek kıymete sahip kartlar elde edebilirsiniz.

Trading kartları ve takas kartlarını elde etmek için uygulanacak net bir strateji yok. Genel olarak oyunun birinci 15 dakikasında bir kart, oyunun ikinci saatinde ise bir kart daha veriliyor. Lakin yeniden de kendinizi oyunun ritmine kaptırarak ve eğlenerek farkında olmadan oldukça kart toplama bahtınız var.

Prosedür #4: Ön siparişleri takip edin:

Bazen oyun geliştiriciler Steam üzerinden birtakım erken sipariş öğeleri ya da erken erişim kasaları yayınlıyorlar. Bu türlü durumlarda şayet ön siparişte olan öğe Steam mağazasında satılabiliyorsa erkenden alarak daha sonra büyük kar oranları ile satabilirsiniz.

Birkaç dolara alabileceğiniz birtakım ön sipariş öğeleri, oyunlar ya da erken erişim kasalarının kıymeti daha sonra yüzlerce dolara kadar çıkabiliyor. Bu nedenle sistemli olarak bu tip ön sipariş eserlerini takip etmekte fayda var.

Usul #5: En çok eşya düşen oyunları takip edin:

Steam’de en çok eşya düşen oyunları ‘Oyuna nazaran göz at’ kısmı üzerinden bulabilir ve bu mağazada şaşırtan eşyalarla karşılaşabilirsiniz. Burada bulunan düşen eşyaları sistemli takip etmek çok kıymetli zira alıcıların sayısı hayli fazla.

Bazen uygun fiyata satın alabileceğiniz bir oyunun daha sonra Steam mağazasında yüksek fiyatlara satabileceğiniz eşyalar düşüreceğini göreceksiniz. Yani bir oyuna yapacağınız küçük bir yatırım, size daha sonra yüksek karlar sağlayabileceğiniz eşyalar düşürebiliyor.

Sistem #6: Bir oyun geliştirin ve Steam üzerinden dağıtın (Hafife almayın, ayrıntılara bakın):

Daha evvel de bahsettiğimiz üzere Steam’de gerçek para kazanmanın tek yolu bir oyun geliştirmek ve bu oyunu Steam üzerinden dağıtmaktır. Bunun için farklı oyun geliştiriciler ile bağlantıya geçebilir ya da kendi oyununuzu Steam Direct üzerinden dağıtarak oyun satım fiyatları ya da oyun içi satın alımları üzerinden gerçek para kazanabilirsiniz.

Elbette bir oyun geliştirmek, bilhassa de bu oyunu Steam üzerinden dağıtmak güçlü bir süreç. Zira Steam’in platforma alacağı oyunlar için kimi kriterleri var. Tıpkı formda oyunlar üzerinden kazandığınız paranın muhakkak bir yüzdesini de Steam’in aldığını unutmamak gerekiyor. Yeniden de gerçek para kazanmak için en tesirli formül bir oyun geliştirmekten geçiyor.

Önerilen Yazı  Microsoft, Minecraft İçin Star Wars DLC Paketini Yayınladı

Steam’de para kazanma için dikkat etmeniz gerekenler:

Pek çok oyuncu tarafından Steam’de kasa açmak yanlış bir hareket hatta bir tuzak olarak görülüyor. Bu prosedürle esasen zar sıkıntı kazanmış olduğunuz paraları bir kasaya yatırmak, yatırdığınız paranın karşılığını verecek kadar yüksek bir kar getirmiyor. Bu nedenle paranın biriktirilmesi öneriliyor.

Steam’de para kazanma sırasında dikkat etmeniz gereken en değerli nokta ise sabırlı olmak. Kimse bir günde büyük bir oyun içi öğe tüccarı olmuyor. Zati oyun oynamaktan keyif alıyorsanız, hiçbir formda telaşa kapılmadan yaptığınız işi en yeterli halde yapmayı sürdürün ve Steam cüzdanınızın günden güne doluşunu izleyin.

Steam üzerinden bir öğe alırken ya da satarken Steam Market Helper üzere bir komut belgesi kullanabilirsiniz. Bu komut belgesi en ucuz eserleri otomatik olarak bulabilir, maliyetin okunur olmasını sağlayabilir ve sizin davranışlarınız doğrultusunda alışverişlerinizi özelleştirilebilir. Üstelik bir internet tarayıcısı üzerinden çalıştırılan komut belgesi, Steam programına nazaran çok daha süratlidir.

Steam’de gerçek para kazanmak için bir oyun geliştirmek yerine yetenekleriniz doğrultusunda farklı oyun geliştiricilerle çalışabilirsiniz. Başarılı bir dizayncı ile, kodlayıcı ile ya da bir grafiker ile çalışmak isteyecek pek çok oyun geliştiricisi bulabilirsiniz. Birinci olarak yapacağınız freelance işler ile kendinizi adım adım oyun piyasasının içine dahil edebilirsiniz.

Steam’de para kazanma profesyonel bir iş olmasa da en azından keyifle oyun oynarken Steam içi harcamalarınız için fazladan para kazanmak üzücü olmayacaktır. Üstteki yolları sabırla uygulayarak bir gün dolu bir Steam cüzdanı ile karşılaşmamanız için hiçbir neden yok.

Webtekno

https://www.webtekno.com/steam-para-kazanma-yontemleri-h102326.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here