Tesla, Dünyanın En Büyük Üstün Şarj İstasyonunu Açtı

33

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

Elon Musk’ın CEO’luğunu üstlendiği ABD merkezli elektrikli araba üreticisi Tesla, muhteşem şarj ağını süratli bir formda genişletiyor. Norveç’te 20 ünitelik, Çin’in Şanghay kentinde ise 50 ünitelik harika şarj istasyonları bulunan firma, şimdiyse California, Firebaugh’da dünyanın en büyük muhteşem şarj istasyonunun açılışını gerçekleştirdi.

Tam 56 harika şarj ünitesiyle Şanghay’daki tesisten bile büyük olan bu muhteşem şarj istasyonu, Tesla için yeni bir rekor manasına geliyor. İstasyon, elektrikli araba üreticisi için en büyük iki pazarı temsil eden Körfez Bölgesi ve Los Angeles ortasında yer alıyor.

Tesla’nın filosu her geçen gün büyüyor:

Başka araba üreticilerine kıyasla daha fazla elektrikli araba modeli piyasaya süren Tesla’nın filosu her geçen gün büyümeye devam ediyor. Şirket, büyüyen bu filoyu desteklemek için servis merkezleri, taşınabilir servis filosu ve şarj istasyonları başta olmak üzere altyapısını da geliştirmeye devam ediyor.

Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde 20.000 şarj ünitesini Muhteşem Şarj ağına yerleştirdiğini duyuran şirket, bu sayıyı önümüzdeki günlerde daha da artıracak üzere görünüyor. 56 şarj ünitesinin bulunduğu yeni istasyon ise Tesla’nın ortalama bir üstün şarj istasyonuna kıyasla 6 kat daha büyük olma özelliğini taşıyor.

Körfez Bölgesi ve Los Angeles ortasında yer alan istasyonda birebir vakitte müşterilerin kullanabileceği bir market ve restoran da bulunuyor. Buna ek olarak Tesla hem araçlara gölge olması hem de şarj istasyonuna güç sağlaması hedefiyle şarj ünitelerinin üzerine güneş gücü panellerine sahip tenteler inşa etti.

CEO Elon Musk, geçtiğimiz yıl başlayan Supercharger V3 istasyonlarının piyasaya sürülmesiyle birlikte benzeri tesislerin giderek daha fazla yaygınlaşacağını söylüyor. 3. jenerasyon şarj istasyonlarıyla birlikte Tesla, araç sahiplerinin tesislerde harcadığı vaktin yarı yarıya azalacağını ve 5 dakikalık şarj ile 120 km’lik menzil elde edilebileceğini argüman ediyor.

Webtekno

https://www.webtekno.com/tesla-dunyanin-en-buyuk-super-sarj-istasyonunu-acti-h102201.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here