Toyota Varsayımlardan Güzel Gelen Çeyrek Raporunu Açıkladı

22

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

Koronavirüs salgını dünyayı tesirine aldığından beri neredeyse hiçbir dal birebir kalamadı. Çabucak her alanda pandemiye bağlı meseleler ortaya çıktı. Bunlardan biri de hiç kuşku yok ki otomotiv dalı oldu.

Kesimin değerli isimleri ortasında yer alan Japon firma Toyota için bu sürecin epey kuvvetli olması bekleniyordu. Tekrar de firma daha zayıf olan rakiplerine kıyasla çok daha başarılı bir performans sergilerken öngörümlenen çıkarı da aşmayı başardı.

Toyota kâr açıkladı

Japon devi, geçtiğimiz çeyrekte 470,5 milyar yen (38,4 milyar TL) kâr açıklamayı başardı. Firmanın bu devirde elde ettiği kar, geçen yılın tıpkı devrine kıyasla %11 daha az oldu. Periyot satışları da yaklaşık 1 trilyon yen düştü.

Tekrar de firmanın varsayımlarda öngörülenden daha başarılı olduğu göze çarptı. Firmanın başındaki isim olan Akio Toyoda, firma çalışanlarının bu devirde maske ve yüz kalkanı yapmak da dahil her alanda çok çalıştıklarını ve fabrika verimliliklerini arttırarak bu sonucu elde ettiklerini söyledi.

Her bir çalışanlarının dünyayı daha âlâ bir yer haline getirmek istediğini söyleyen Toyoda, firmanın da daha güçlü hale geldiğini söyledi. Elde edilen muvaffakiyetin her bir personelin çok çalıştığının göstergesi olduğunu belirtti.

Toyota modeli işlemeye devam ediyor

Aslında Toyota seri üretimden çok siparişlere yönelik üretim yapan, anlık olarak tedarik sağlayarak depolama maliyetlerini azaltan bir yaklaşıma sahip. Bu nedenle de tedarik zinciri aksamalarının firmayı çok daha olumsuz etkilemesi bekleniyordu. Lakin durum bu türlü olmadı. 

Daha evvelki öngörümlemelerde 9,1 milyon araç satmayı bekleyen firma, bu beklentisini 9,4 milyona çıkardı. Firmanın yıl sonu kâr maksadı ise 13,5 milyar dolar olarak güncellendi. Pandemi her ne kadar bütün kesimi vurmuş ve Japonya’yı da resesyona sokmuş olsa da Toyota yoluna güçlü biçimde devam edecek üzere gözüküyor.

Webtekno

https://www.webtekno.com/toyota-ikinci-ceyrek-raporu-2020-h101794.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here