“TRT EBA Yayınları Salgın Bitse de Devam Edecek”

34

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, orta tatil mesleksel çalışma programının açılışında, EBA’nın internet portalından öğretmenlere bir konuşma gerçekleştirdi. Bakan Selçuk, konuşması sırasında pandemi periyodunda son derece değerli bir vazife üstlenen TRT EBA yayınları hakkında da değerli açıklamalarda bulundu. 

Salgının başlangıcından bu yana TRT EBA ders çekimlerinde misyon alan meslektaşlarına teşekkür eden Bakan Selçuk, bu öğretmenlerin artık çok pahalı ve özel bir uzmanlığa sahip olduklarını tabir ederken, “Bu uzmanlık ve oluşturdukları bedel sayesinde TRT EBA kanalları yayın hayatına salgın bitse de devam edecek biçiminde konuştu.

“EBA, tüm eğitim siteleri içinde en çok ziyaret edilen platform oldu”

İnternete erişim sağlamakta sorun yaşayan öğrencilere yapılan takviyelerden de bahseden Ulusal Eğitim Bakanı, şu sözleri kullandı:

“İnternete ulaşmakta külfet yaşayan öğrencilerimiz eğitimlerinden yoksun kalmasın, adil formda eğitim alsın diye EBA takviye noktaları ve taşınabilir dayanak araçlarını hizmete sunduk, bilgisayar ve tableti olmayan öğrencilerimize bilgisayar ve tablet sağlıyoruz.

EBA takviye noktalarında çocuklarımızın yanında tekrar öğretmenlerimiz vardı, tabletleri çocuklara ulaştırırken tekrar öğretmenlerimiz vardı. Köy köy gezip öğrencilerine kitap, çalışma kağıdı ulaştıran öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum.

Türkiye’nin uzaktan eğitim konusunda hayli başarılı bir iş ortaya çıkardığını lisana getiren Bakan Selçuk, “Uzaktan eğitim araçlarımızı o kadar aktif kullandınız ki EBA platformu dünya genelindeki tüm eğitim siteleri içerisinde en çok ziyaret edilen birinci platform oldu. Canlı derslere tertipli katılan ve çocuklarımızı EBA’ya yönlendiren tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

Webtekno

https://www.webtekno.com/trt-eba-yayinlari-salgin-bitse-de-devam-edecek-h102179.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here