Trump, Seçimleri Kaybederse Twitter Hesabı Kapatılabir

36

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

Amerika Birleşik Devletleri, yeni liderini belirlemek için 3 Kasım günü sandık başına gitti. Sayımların hâlâ devam ettiği saatlerde Demokratların adayı Joe Biden, rakibi Donald Trump karşısında büyük bir üstünlük kurmuş durumda. Fakat Lider Trump, hassas süreci hiçe sayarak basın konferanslarında ve Twitter hesabında yanlış bilgiler paylaşmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde kazandığını ilan eden Trump, Demokratları hile yapmakla suçlayarak Twitter’ın radarına takılmıştı. Trump’ın gerisi ardı kesilmeyen bu paylaşımlarından sonra Twitter, mevcut liderin son birkaç gündeki gönderilerinin çoğunluğunu ‘yanıltıcı’ ve ‘tartışmalı’ olarak işaretledi.

Trump, seçimleri kaybederse Twitter hesabı kapatılabilir:

Donald Trump, şimdiye kadarki paylaşımlarıyla Twitter’ın “seçimleri yahut başka yurttaşlık süreçlerini manipüle etmek gayesiyle Twitter’ın hizmetlerini kullanmayacağını” belirten Sivil Dürüstlük Siyasetini tekraren ihlal etti.

Bununla birlikte mevcut lider, seçimleri kaybederse Twitter hesabı çok daha sıkı bir halde denetlenebilir ve hatta Twitter siyasetlerine nazaran askıya alma yahut kaldırılma ile karşı karşıya kalabilir. Bunun nedeniyse seçimleri kaybettikten sonra Trump’ın tweetlerinin “dünya önderi” muafiyetleri kapsamının dışına çıkarılması olacak.

Twitter, Trump’ın paylaşımlarına ihtar eklemekle yetinmişti:

Twitter, şimdiye kadar kamusal telaffuzların sıhhatini korumak hedefiyle Trump’ın tweetlerini platformdan kaldırmamış ve sadece ihtar bayrağı eklemekle yetinmişti. Bir Twitter sözcüsü, Business Insider’a yaptığı açıklamada, bir hesabın kamu faydasına değerlendirilebilmesi için üç kritere uyması gerektiğini belirtti: bir hükümet / seçilmiş yetkili yahut vazife için aday olan biri olması, 100.000’den fazla takipçisinin olması ve doğrulanmış hesap olması.

Trump’ın hesabı şu anda kamu faydasına bilgi yayınlamanın her üç prensibine de uygun. Bu da liderin paylaşımlarına ikaz konulmuş olsa bile platformun “dünya önderi” muafiyetleri kapsamında tutulduğu manasına geliyor.

Lakin Trump mevcut makamını kaybederse, hesabı katiyetle Twitter’ın dünya başkanı kriterleri tarafından korunmayacak. Bu da platformun kurallarını ihlal etmeye devam ederse liderin Twitter hesabını kaybedebileceği manasına geliyor.

Webtekno

https://www.webtekno.com/donald-trump-secimleri-kaybederse-twitter-hesabi-kapatilabilir-h101785.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here