Ubisoft, AC Valhalla’daki Lisan İçin Özür Diledi

25

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

Yeni kuşak konsolların pazarlara çıkmaya başladığını görüyoruz. Xbox Series X/S; ülkemiz ve dünyada, PS5 ise şimdilik ülkemizde olmasa da ABD ve birtakım sayılı ülkelerde çıkışını yaptı. Yeni jenerasyon konsolların çıkmasıyla birlikte pek çok oyunun da çıkış yaptığını gördük. Bu oyunlardan biri olan Ubisoft üretimi Assassin’s Creed Valhalla, genel olarak olumlu tenkit almış olsa da bir karakterin tarif bilgisi reaksiyonlara yol açtı. 

Bir oyun sitesi olan Can I Play That?’in kurucusu Courtney Craven, oyun hakkında dertli olabilecek bir açıklamayı gözler önüne serdi. Oyundaki Eorforwine isimli karakterin açıklamasında yer alan bir tabirde yanan karakterimizin hasarlı yüzünü göstermesinden korktuğu ve bu sebeple öfkesini şiddet patlamalarıyla dindirdiği yer alıyor.

Karakterin tanımlanma hali yanlış

Craven, Twitter hesabından yaptığı açıklamada karakterin tanımlanma halinin engellilere karşı ayrımcı bir lisan kullandığını söyledi. “Yüz farklılıklarından bu formda bahsetmek muhakkak kabul edilemez. Oyun muharrirlerinin karakteri farklı halde ele alarak daha uygununu yapması gerekiyor” diyen Craven, bu açıklamasıyla Ubisoft’tan da geri dönüş aldı.

Ubisoft, özür dileyerek sorunun çözüleceğini söyledi

Craven’ın gündeme getirdiği bu olayın akabinde bir açıklama da Ubsifot’tan geldi. Assassin’s Creed’in resmi Twitter hesabından Craven’a dönüş yapan Ubisoft, “Buna dikkat çektiğiniz için teşekkür ederiz – Bu lisanla istemeden engellilere karşı ayrımcı bir lisan kullandığımız için özür dileriz. Bu açıklamayı önümüzdeki güncellemede kaldıracağız” dedi. 

Genel olarak öykü tabanlı bir oyun olduğu için diyaloglarda meselelerle karşılaşabilen Ubisoft, daha evvelki oyunlarda da misal sıkıntılarla karşılaşmış ve süratli bir halde çözmeye çalışmıştı. 

Webtekno

https://www.webtekno.com/ubisoft-assassins-creed-vallahlla-yanlis-dil-kullanimi-ozur-diledi-h101976.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here