Uygulama Başlatılamadı 0xc0000005 Nasıl Çözülür?

42

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

0xc0000005 yanılgısı genel olarak uygulama düzgün olarak başlatılamadı 0xc0000005 kusur uyarısı olarak görülür lakin bu yanlışa erişim ihlali, Windows yükleme kusuru üzere kimi problemler da neden olabilir. Uygulama düzgün olarak başlatılamadı 0xc0000005 yanlışı bilgisayarınızda yüklü olan bir programı başlatmaya çalışırken, bir sistem belgesini açarken ya da güncelleme yaparken karşınıza çıkabilir.

Uygulama düzgün olarak başlatılamadı 0xc0000005 yanılgısı nasıl çözülür? Bu yanılgıyı ortadan kaldırmak için bilgisayarınız üzerinde birtakım ayar değişiklikleri yapmanız, kimi programları devre dışı bırakmanız ya da kaldırmanız öneriliyor. Yani, uygulama düzgün olarak başlatılamadı 0xc0000005 yanılgısının tahlili için uygulayabileceğiniz pek çok farklı sistem var. Yollardan biri kesinlikle bu sorunu çözmenize yardımcı olacaktır.

Uygulama düzgün olarak başlatılamadı 0xc0000005 kusuru tahlil metotları:

  • Yol #1: Uygulamayı yönetici olarak çalıştırın.
  • Formül #2: Windows Sorun Giderici’yi çalıştırın.
  • Formül #3: Antivirüs yazılımınızı devre dışı bırakın.
  • Metot #4: Bilgisayarınızdaki şoförleri güncelleyin.
  • Yol #5: Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ni denetim edin.
  • Usul #6: Yanılgı veren uygulamayı silerek yine yükleyin.
  • Metot #7: Sistem Geri Yükleme aracını çalıştırın.

Usul #1: Uygulamayı yönetici olarak çalıştırın:

Uygulama düzgün olarak başlatılamadı 0xc0000005 kusurunu aldığınız vakit tahlil için uygulayabileceğiniz birinci ve en kolay sistem, kusur veren uygulamayı bir de yönetici olarak çalıştırmaktır. 

Yanılgı veren uygulama üzerinde sağa tıklayın ve açılan menüden Yönetici Olarak Çalıştır seçeneğine tıklayın. Çıkan ikaz ekranını onaylayın. Genel olarak şayet uygulama ile ilgili büyük bir sorun yoksa yönetici olarak kusur veren uygulamayı çalıştırabilirsiniz. Sorun devam ediyorsa öteki usulleri deneyebilirsiniz. 

Formül #2: Windows Sorun Giderici’yi çalıştırın:

Pek çok kullanıcı tarafından bilinmese de Windows işletim sisteminin kendine ilişkin bir sorun giderme aracı var. Sorun Giderici olarak isimlendirilen bu araç, uygulama düzgün olarak başlatılamadı 0xc0000005 ve gibisi kusur uyarısı veren programları süratle tarayarak sorunun ne olduğunu ortaya çıkaracaktır.

Windows Sorun Giderici’yi çalıştırmak için Ayarlar sayfası üzerinden Yenileştirme ve Güvenlik kısmını açın. Sol taraftaki menüden Sorun Masraf seçeneğine tıklayın. Sorun Giderici ekranında sorun yaratan programları göreceksiniz. Kusur veren programı seçerek Sorun Giderici’yi başlatın. 

Önerilen Yazı  iPhone 5c, Apple'ın Vintage Eserler Listesine Alındı

Sorun Giderici, değişen bir mühlet sonunda taramayı tamamlayacak, programda yanlışa sebep olan sorunu ortaya çıkaracak ve size bir tahlil önerisi sunacaktır. Bu teklif doğrultusunda program üzerinde düzenlemeler yaparak yanılgıyı ortadan kaldırabilirsiniz.

Yol #3: Antivirüs yazılımınızı devre dışı bırakın:

Antivirüs yazılımları bilgisayarımızı virüs ve berbat emelli yazılımlardan korumak için birtakım kısıtlamalar getirirler. Bunun sonucunda uygulama düzgün olarak başlatılamadı 0xc0000005 ve gibisi birtakım kusurlara da neden olabilirler.

Birinci olarak antivirüs yazılımı ile bilgisayarınıza tam tarama yapın. Tarama sonucunda kusur veren program ile ilgili bir sorun ya da teklif göremiyorsanız, antivirüs yazılımını devre dışı bırakarak uygulamayı çalıştırın. Antivirüs yazılımınızı devre dışı bıraktığınız vakit bilgisayarınızın her türlü tehdide açık hale geleceğini unutmayın.

Sistem #4: Bilgisayarınızdaki şoförleri güncelleyin:

Windows işletim sistemine sahip bilgisayarınızda aygıt şoförlerinin aktüel durumda olmaması da uygulama düzgün olarak başlatılamadı 0xc0000005 ve benzerii pek çok farklı yanlışa neden olabilecek durumlardan bir adedidir.

Şoförleri güncellemek için kullanabileceğiniz birtakım üçüncü taraf yazılımlar var lakin şoförleri Aygıt Yöneticisi üzerinden de güncellemeniz mümkün. Elbette onca güncellemeyi elle denetim etmek biraz sıkıntı olabilir. Bunun yerine son yüklediğiniz yazılımın hangi şoför ile bağlı olduğunu bularak güncelleme yapacağınız şoför sayısını daraltabilirsiniz.

Aygıt Yöneticisi sayfasını açtığınız vakit karşınıza bilgisayarınızda yüklü olan tüm aygıtlar çıkacak. Bunlardan birini seçerek üzerinde sağa tıkladığınız vakit açılan menüden Sürücüyü Güncelleştir seçeneğine tıklayarak, şayet varsa, yenileştirmeyi gerçekleştirebilirsiniz.

Usul #5: Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ni denetim edin:

Kayıt Defteri Düzenleyicisi üzerinde yapılmış olan yanlış bir data kaydı ya da yanlış bir düzenleme uygulama düzgün olarak başlatılamadı 0xc0000005 yanılgısına neden olabilir. Bu nedenle Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ni denetim etmeli ve yanlış bir şeylerin olup olmadığına bakmalısınız. 

Lakin Kayıt Defteri Düzenleyicisi son derece karmaşık yapıya sahip bir araçtır. Bu nedenle daha evvel bu hususta deneyiminiz yoksa rastgele bir bilgi ekleme ve silme süreci yapmamalısınız. Kusur veren programın direkt etkilediği bir bilgi varsa denetim edebilir ya da bir uzmandan yardım olabilirsiniz.

Yol #6: Kusur veren uygulamayı silerek yine yükleyin:

Önerilen Yazı  Xbox Series X'in Disk Girişinden Garip Garip Sesler Geliyor

Uygulama düzgün olarak başlatılamadı 0xc0000005 kusur ihtarının sebebi açmak istediğiniz programın kusurlu yüklenmesi ya da yükleme evraklarının yanılgılı olması olabilir. Hatta genel olarak bu yanlışın en büyük nedeni budur.

Bu nedenle kusur veren uygulamayı silerek tekrar yüklemek en hakikat seçenek olacaktır. Uygulamayı yine yükleme sırasında farklı kaynaktan bulduğunuz bir yükleme evrakını kullanarak yükleme belgesi kaynaklı sıkıntıların da önüne geçebilirsiniz.

Usul #7: Sistem Geri Yükleme aracını çalıştırın:

Üstteki tüm sistemleri denediniz, uygulamayı bile silip tekrar yüklediniz lakin buna karşın uygulama düzgün olarak başlatılamadı 0xc0000005 yanlışı devam ediyorsa hatta başka uygulamalara da sıçradıysa artık son dermanınız Sistem Geri Yükleme aracı ile bilgisayarınızı eski günlere geri döndürmektir.

Windows Sistem Geri Yükleme aracı ile bilgisayarınızı yanılgı veren uygulamayı yüklemeden evvelki durumuna getirebilirsiniz. Bunun yerine direkt olarak bilgisayarı sıfırlamayı da tercih edebilirsiniz. Lakin unutmayın, her iki sistemde de değerli bilgilerinizi yedeklemek de fayda var. 

Bilgisayarınızda yüklü bir programı ya da belgeyi açmak istediğiniz vakit karşınıza çıkan uygulama düzgün olarak başlatılamadı 0xc0000005 yanlışının tahlili için üstteki sistemleri sizin için en kolay olandan en güç olana yanlışsız deneyerek yanılgının tahliline kavuşabilirsiniz. 

Webtekno

https://www.webtekno.com/uygulama-duzgun-olarak-baslatilamadi-0xc0000005-nasil-cozulur-h101428.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here