Uygulamanızda İşlenmemiş Özel Durum Oluştu Yanlışı ve Tahlili

29

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

Windows işletim sistemine sahip dizüstü ya da masaüstü bilgisayarınız açıldığı vakit karşınıza ‘Uygulamanızda işlenmemiş özel durum oluştu’ yanılgısı çıkabilir. Devam butonuna tıklayarak bu yanılgıyı görmezden gelebilir ve bilgisayarınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Fakat ‘Uygulamanızda işlenmemiş özel durum oluştu’ kusurunun devamlı çıkıyor olması can sıkıcı olacak ve ileride farklı sıkıntılara altyapı oluşturacaktır.

Pekala, ‘Uygulamanızda işlenmemiş özel durum oluştu’ yanlışı nasıl çözülür? Genel olarak bu yanılgıya; antivirüs yazılımınız, bilgisayarınıza bulaşmış bir virüs ya da makûs emelli yazılım, gerçek yüklenmemiş Microsoft .NET Framework uygulaması yahut bir donanım sorunu neden olabilir. Nedenleri farklı olsa bile aşağıdaki usulleri deneyerek, biri ile kesinlikle ‘Uygulamanızda işlenmemiş özel durum oluştu’ kusurunun tahliline ulaşacaksınız.

‘Uygulamanızda işlenmemiş özel durum oluştu’ yanılgısı nasıl çözülür?

 • Formül #1: Bilgisayarınıza antivirüs taraması yapın.
 • Metot #2: Antivirüs yazılımınızı devre dışı bırakın.
 • Prosedür #3: Donanım ve Aygıt Sorun Giderici’yi çalıştırın.
 • Prosedür #4: Microsoft .NET Framework uygulamasını yine yükleyin.

Sistem #1: Bilgisayarınıza antivirüs taraması yapın:

Bilgisayarınıza bulaşmış olan bir virüs ya da makus gayeli yazılım nedeniyle ‘Uygulamanızda işlenmemiş özel durum oluştu’ yanılgısı ile karşılaşıyor olabilirsiniz. Kusurun nedeninin bu türlü bir durum olup olmadığını öğrenmek için güvendiğiniz bir antivirüs yazılımı ile ayrıntılı bir virüs taraması yapın.

Tarama sonucuna nazaran bilgisayarınızda bir virüs ya da berbat hedefli yazılım olup olmadığını görebilirsiniz. Genel olarak emniyetli olmayan kaynaktan indirilmeyen bir program ya da emniyetli olmayan bir internet sitesine girmeniz nedeniyle bilgisayarınıza bir virüs ya da makûs hedefli yazılım bulaşmış olabilir. 

Yol #2: Antivirüs yazılımınızı devre dışı bırakın:

Antivirüs yazılımları bilgisayarınızı virüs ve makus maksatlı yazılımlardan koruduğu üzere ‘Uygulamanızda işlenmemiş özel durum oluştu’ üzere yanılgıların ortaya çıkmasına da neden olabilmektedir. Bunun nedeni, yazılımın tehditlere karşı bilgisayarı kısıtlayıcı tedbirler almasıdır.

Windows işletim sistemine sahip bilgisayarınızda kullanmakta olduğunuz antivirüs yazılımını bir müddet devre dışı bırakın ya da büsbütün kaldırın. Bilgisayarı tekrar başlattığınız vakit ‘Uygulamanızda işlenmemiş özel durum oluştu’ yanılgısı çıkmıyorsa alternatif bir antivirüs yazılımı kullanmanız tavsiye ediliyor. 

Önerilen Yazı  iPhone 12 Ailesinin Ekran Meseleleri Nasıl Çözülür?

Farklı antivirüs yazılımları, farklı kusurlara neden olabilecek kısıtlamalar getirebilir. Örnek vermek gerekirse birtakım antivirüs yazılımları çevrimiçi alışveriş sırasında güvenliğiniz için pek çok kısıtlama getirebilir. Birebir halde kimi antivirüs yazılımları ise güncelleme ve yeni yazılım yükleme sırasında güvenliğiniz için kimi kısıtlamalar getireceklerdir. 

Usul #3: Donanım ve Aygıt Sorun Giderici’yi çalıştırın:

 • Adım #1: Windows arama çubuğunu açın.
 • Adım #2: %systemroot%system32msdt.exe -id DeviceDiagnostic yazın ve Enter’a basın.
 • Adım #3: Komut çalışacak ve Donanım ve Aygıt Sorun Giderici aracını açacaktır.
 • Adım #4: İleri butonuna basın ve taramayı başlatın.
 • Adım #5: Tarama değişen bir mühlet sonunda tamamlanacak ve sonuç ekranı çıkacak.
 • Adım #6: Sonuç ekranında aracın bulduğu, çözdüğü ve hakkında teklif sunduğu problemleri göreceksiniz.
 • Adım #7: Aracın sunduğu adımları takip edin.
 • Adım #8: Bilgisayarı tekrar başlatın.
 • Adım #9: Sorunun devam edip etmediğini denetim edin.

Bilgisayarınızın donanım ve aygıtlarında bulunan meseleler ‘Uygulamanızda işlenmemiş özel durum oluştu’ üzere yanlışların oluşmasına neden olabilir. Donanım ve Aygıt Sorun Giderici aracı bilgisayarınızdaki donanım ve aygıtlardaki küçük sıkıntıları çözecek, öteki meseleleri bulacak ve size gösterecektir. Aracın sunduğu tekliflere nazaran meselelere müdahale edebilirsiniz. 

Donanım ve Aygıt Sorun Giderici aracının bulduğu ve çözemediği meseleler genel olarak aktüel olmayan aygıt şoförlerinden ya da yanlışsız yüklenmemiş donanımlardan oluşuyor. Bu nedenle son yüklediğiniz donanımları ve Aygıt Yöneticisi üzerinden aygıt şoförlerini denetim ederek ‘Uygulamanızda işlenmemiş özel durum oluştu’ kusuruna neden olacak meseleleri ortadan kaldırabilirsiniz. 

Yol #4: Microsoft .NET Framework uygulamasını yine yükleyin:

 • Adım #1: Bilgisayarınızdaki yüklü uygulamaları denetim edin.
 • Adım #2: Şayet rastgele bir Microsoft .NET Framework versiyonu varsa büsbütün kaldırın. 
 • Adım #3: Buradan Microsoft .NET Framework son versiyonunu indirin.
 • Adım #4: Suram süreçlerini tamamlayın.
 • Adım #5: Bilgisayarınızı tekrar başlatın.
 • Adım #6: Sorunun devam edip etmediğini denetim edin.

‘Uygulamanızda işlenmemiş özel durum oluştu’ kusurunun en temel nedenlerinden biri Microsoft .NET Framework uygulamasının yüklenmesi sırasında oluşmuş bir kusurdur. Bu nedenle bilgisayarınızda yüklü olan uygulamayı büsbütün kaldırmalı ve Microsoft resmi internet sitesinden son versiyonu indirmelisiniz. Şayet bilgisayarınız son versiyonun sistem ihtiyaçlarını karşılamıyorsa size en uygun olan versiyonu indirerek bilgisayarınıza kurabilirsiniz. 

Önerilen Yazı  Konyaspor, Büyükşehir Belediye Erzurumspor maçına hazır

‘Uygulamanızda işlenmemiş özel durum oluştu’ kusuruna neden olan Microsoft .NET Framework uygulamasının yüklenmesi sırasında oluşmuş kusurlar genel olarak yanlış versiyon yüklemeleri kaynaklı oluşmaktadır. Bu nedenle yükleme öncesi Microsoft resmi internet sitesinde her bir Microsoft .NET Framework versiyonu için yazan sistem ihtiyaçlarını ayrıntılı olarak incelemekte fayda var.

Windows işletim sistemine sahip bilgisayarınızı açtığınız vakit karşına ‘Uygulamanızda işlenmemiş özel durum oluştu’ yanlışı çıkıyorsa tahlili için üstteki usulleri sizin için sıkıntı olandan kolay olana hakikat deneyin, birinde kesinlikle tahlile ulaşacaksınız. 

Webtekno

https://www.webtekno.com/uygulamanizda-islenmemis-ozel-durum-olustu-hatasi-cozumu-h102013.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here