vivo Hindistan, Yerlilik Oranını %40’a Çıkaracak

19

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

Bugüne kadar ürettiği akıllı telefonlarıyla elde ettiği muvaffakiyet sayesinde en büyük 10 akıllı telefon üreticisi ortasına katılan vivo, bugün farklı bir haberle karşımıza geldi. Çin merkezli şirket, yeni bir habere nazaran Hindistan’daki modellerinde yerlilik oranını önümüzdeki yıla kadar değerli oranda artırmayı hedefliyor.

vivo Hindistan’ın aldığı bu karar, Hindistan hükümetinin ithal vergisini artırma kararının akabinde geldi. Hindistan hükümeti, anakartlar, paneller, dokunmatik ekranlar ve aksesuarların ithal vergilerini %10 oranında artırmıştı. Hükümet, bu artışı mahallî üretimi güçlendirmek için yaptığını açıklamıştı.

Yerlilik oranı %40’a çıkarılacak:

vivo’nun Hindistan’daki aktüel yerlilik oranı şu anda %15 civarında. Habere nazaran şirket, Noida tesisindeki yerlilik oranını yıl bitmeden %40’a çıkarmayı hedefliyor. Bununla birlik vivo, ulusal seviyede pazar hissesinin %28’ini kapladığını, çevrimdışı pazarda da hacim manasında birinci marka olduğunu açıkladı.

International Veri Corporation’un yaptığı araştırma sonuçlarına nazaran vivo, 2020’nin üçüncü çeyreğinde %27’lik bir pazar hissesine sahip olmayı başardı. Şirket, 9 milyon satışla listenin üçüncü sırasında yer aldı. vivo’nun en büyük rakiplerinden birisi olan Realme ise 8 milyon satışla vivo’nun bir gerisinde kaldı.

Başarılı akıllı telefon üreticisi vivo, son olarak geçtiğimiz günlerde yeni akıllı telefonu vivo S7e 5G’yi tanıtmıştı. MediaTek’in Dimensity 720 yonga setini taşıyan akıllı telefon, 8 GB RAM ve 128 GB da depolama alanı sunuyordu. Akıllı telefonun nasıl bir fiyat etiketiyle alıcı bulacağıysa şimdilik açıklanmadı.

Webtekno

https://www.webtekno.com/vivo-hindistan-yerlilik-orani-yuzde-40-cikaracak-h101777.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here