WhatsApp Web, Microsoft Edge Legacy Modunu Engelliyor

27

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

Microsoft’un birinci tarayıcı savaşlarından galip çıkan internet tarayıcısı İnternet Explorer, vakitle gücünü kaybetmişti. Daha sonra o uygulamanın yerini alan Edge ise Google’ın Chromium altyapısını kullanmaya başlamıştı. Yeniden de muhtemel uyumluluk sıkıntılarına karşı Edge tarayıcısının bir de Legacy modu bulunuyordu.

Bu metot sayesinde daha evvel Microsoft Edge Legacy için uygulama geliştirmiş olan firmaların, geçiş periyodunda sorun yaşamasının önüne geçilmesi planlanmıştı. Yakın vakitte ise pek çok servisin Legacy takviyesini kaldırdığı ortaya çıkmıştı.

WhatsApp artık Legacy’de çalışmıyor

Microsoft Edge Legacy için dayanağını kaldıran uygulamalardan biri de WhatsApp oldu. Tanınan çevrimiçi iletileşme platformu artık bu internet tarayıcıda çalışmıyor. Platforma erişmek için farklı tarayıcılar kullanmak gerekiyor.

Yakın vakte kadar eski tarayıcıyı kullanan şahıslar WhatsApp Web uygulamasına erişebiliyordu. Artık ise platforma erişmeye çalıştıklarında ya tarayıcılarını yeni versiyona yükseltmeleri ya da Google Chrome yahut Firefox üzere alternatifleri tercih etmeleri isteniyor.

Microsoft’un eski internet tarayıcısı günden güne kullanıcı sayısını kaybediyor. Zati çok da tanınan olmayan tarayıcı için geliştirme yapmak ise firmaların önemli kaynak harcamasına neden oluyor. Ayrıyeten bu tarayıcıların güncellenmemesi durumunda kıymetli güvenlik açıkları ortaya çıkabiliyor.

Chromium tabanlı Microsoft Edge, farklı platformlarda yayında

WhatsApp’ın ya da öbür bir firmanın eski tarayıcıya olan takviyesi kaldırması aslında hiç de şaşırtan değil. Her platform bir noktada bu tarayıcıya olan dayanağını sonlandıracak. Sonlandırmayanlar da epey önemli problemler yaşayacak.

Bu ortada Microsoft da artık kullanıcılarının yeni tarayıcıya geçmesini istiyor. Chromium kullanan yeni Microsoft Edge de farklı işletim sistemlerinde kullanılabiliyor. Windows 10’un dışında Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 ve macOS’da da bu işletim sistemini tercih etmek mümkün oluyor. Gelen haberlere nazaran firma, tarayıcının bir de Linux versiyonu üzerinde çalışıyor.

Webtekno

https://www.webtekno.com/whatsapp-web-microsoft-edge-legacy-modunu-engelliyor-h102147.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here