OyunWild Rift

Wild Rift Build Rehberleri

Wild Rift Build Rehberleri yazısına hoş geldiniz. Bu yazıda hangi şampiyona hangi eşyalar çıkılır, Wild Rift en güçlü şampiyonlar nelerdir, Wild Rift en iyi eşyalar hangileridir gibi birçok sorunun cevabını verdik. İyi oyunlar.

Wild Rift Nedir?

Wild Rift, League of Legends’ın telefon ve tablet gibi mobil cihazlarda oynanabilen yeni oyunudur. İçerik bakımından League of Legends ile tamamen aynıdır. Oynanış olarak mobil cihazlar için bazı ufak eklemeler ve düzenlemeler yapılmıştır. Ancak Wild Rift oynarken yüzde yüz League of Legends hissinde olacaksınız.

Wild Rift, League of Legends gibi 5’e 5 takımların Sihirdar Vadisi’nde karşı karşıya geldiği bir MOBA oyunudur.

Wild Rift Build Rehberleri

Aşağıdaki tablodan istediğiniz şampiyona tıklayarak en iyi Wild Rift Build Rehberleri kılavuzuna ulaşabilirsiniz.

Wild Rift Build Rehberleri


Ahri


Akali


Alistar


Amumu


Annie


Ashe


Aurelion Sol


Blitzcrank


Braum


Camille


Darius


Dr. Mundo


Draven


Evelynn


Ezreal


Fiora


Fizz


Garen


Gragas


Graves


Janna


Jarvan


Jax


Jhin


Jinx


Kaisa


Lee Sin


Lux


Malphite


Master Yi


Miss Fortune


Nami


Nasus


Olaf


Orianna


Seraphine


Shyvana


Singed


Sona


Soraka


Tryndamere


Twisted Fate


Varus


Vayne


Vi


Wukong


Xin Zhao


Yasuo


Zed


Ziggs

Wild Rift Koridorlar Nelerdir?

Wild Rift’te koridor isimleri biraz daha değişmiştir: 4 farklı koridor vardır: Orta koridor, ejder koridoru, baron koridoru ve orman.

wild rift koridorlar nelerdir

Orta koridor

Orta koridor, haritanın ortasında yer alan koridordur. Genellikle suikastçı ve büyücü şampiyonlar bu koridorda oynar. Orta koridorda oynarken dikkatli olmak gerekir. Çünkü her iki taraftan da ormancı tarafından baskın yeme ihtimali vardır.

Ejder koridoru

Ejder koridoru, haritanın ejder tarafında yer alan koridordur. Bu koridorda iki kişi olmalıdır: bir nişancı ve bir destek. Koridordaki minyonlar nişancı tarafından öldürülür. Rakip takımın skorları da nişancıya bırakılır. Destek rolündeki kişi, takım arkadaşlarını korumakla görevlidir.

Baron Koridoru

Baron koridoru, haritanın baron tarafında yer alan koridordur. Genellikle dövüşçü ve tank rolündeki şampiyonlar bu koridorda oynar.

Orman

Orman, aslında bir koridor değildir. Haritada koridorlar arasında bulunan karanlık yerdir. Ormancı rolündeki şampiyonlar alınır. Ormanda çıkan yaratıklar ile altın ve deneyim puanı kazanılır. Bir ormancı geri düşmüş takım arkadaşlarına baskın atarak onların koridorda güçlenmelerini sağlar. Ejder ve baron gibi destansı yaratıkları öldürmek onun sorumluluğudur. Çarp büyüsü ile girilmelidir.

Wild Rift Eşya Rehberi

Wild Rift şampiyonları, güçlenmek için marketten eşya satın alırlar. Bu eşyaların verdikleri özellikler ile şampiyonların özellikleri güçlenir: yetenekleri daha çok hasar verir, düz vuruşları daha çok hasar verir, can, zırh ve büyü direnci ile daha ölümsüz olur.

wild rift eşya rehberi

Bir maç sırasında şampiyonunuza yalnızca 6 tane eşya alabilirsiniz. Bu eşyalar her şampiyon için değişmektedir. Yukarıdaki Wild Rift Build Rehberleri tablosundan istediğiniz şampiyonu seçerek en güçlü eşya önerilerini görebilirsiniz.

Wild Rift’te 4 eşya türü vardır:

  • Fiziksel
  • Büyü
  • Savunma
  • Çizme

Fiziksel: Bu eşyalar genellikle dövüşçü, suikastçı ve nişancı şampiyonlara alınır.

Büyü: Bu eşyalar genellikle büyücü ve destek şampiyonlara alınır. Bazı suikastçı şampiyonlara da alınır.

Savunma: Rakiplerden tek yememek için her şampiyonda en az bir tane savunma eşyası bulunmalıdır. Can, zırh ve büyü direnci veren eşyalardır. Sizin daha dayanıklı olmanızı sağlar.

Çizme: Bu eşyalar hareket hızınızı arttırır. Satın aldığınız botun türüne göre ekstra özellikler kazanırsınız.

Wild Rift Sihirdar Büyüleri Nelerdir?

Sihirdar büyüleri, bir şampiyonun daha hızlı koşması, can değerini arttırması, kalkan kazanması, rakibi yakması, rakipten kaçması gibi özellikleri sağlayan bir yetenektir. Her maç yalnızca iki tane sihirdar büyüsü seçebilirsiniz. Wild Rift’te 7 farklı sihirdar büyüsü vardır:


Sıçra (Flash)

Sıçra (Flash)

Sıçra büyüsü, ufak bir ışınlanma büyüsü gibi görülebilir. Sıçra attığınız yöne doğru anında ışınlanırsınız. Bir nevi zıplarsınız. Kaçan rakipleri yakalamak, rakiplerden kaçmak, yetenek saldırılarından korunmak için etkili bir büyüdür. Her oyunda mutlaka alınması gereken bir sihirdar büyüsüdür. Bekleme süresi 150 saniyedir.


Tutuştur (İgnite)

Tutuştur büyüsünü kullandığınız rakipler belli bir süre boyunca yanmaya devam ederler. Yanan rakipler 5 saniye boyunca gerçek hasar alır ve Ağır Yara etkisi alır. Ağır Yara etkisi alan rakiplerin üzerindeki iyileştirme etkileri yüzde 50 azalır. Bekleme süresi 90 saniyedir.


Bariyer (Shield)

Bariyer büyüsü, şampiyonunuza 2 saniyelik bir hasar kalkanı verir. Bu sürede aldığınız hasarlar kalkandan azalır. Daha çok kırılgan şampiyonların tek yememesi için alınır. Bekleme süresi 90 saniyedir.


Şifa (Heal)

Şifa (Heal)

Şifa büyüsü, nişancı şampiyonların vazgeçilmez bir büyüsüdür. Size ve yakınınızdaki en az canı olan takım arkadaşınıza seviyeye bağlı olarak 80 – 360 can yenilemesi sağlar. Ayrıca bir saniye boyunca yüzde 30 hareket hızı kazandırır. 120 saniye bekleme süresi vardır.


Bitkinlik (Exhaust)

Bitkinlik (Exhaust)

Bitkinlik büyüsü, kullanılan rakip şampiyonun hareket hızını yüzde 20 azaltır. Rakibin verdiği tüm hasarı da 2.5 saniye boyunca yüzde 40 azaltır. Bekleme süresi 105 saniyedir.


Hayalet (Ghost)

Hayalet (Ghost)

Hayalet büyüsü, 6 saniye boyunca yüzde 25 ilave hareket hızı verir. Bu büyüyü kullandığınızda rakiplerin içinden geçebilirsiniz. Bekleme süresi 90 saniyedir.


Çarp (Smite)

Çarp büyüsü, bütün ormancı rolündeki şampiyonlara alınması gereken bir büyüdür. Büyük ya da destansı bir yaratığı veya minyona kullanıldığında 440 gerçek hasar verir. Seviyeye bağlı olarak 1000 gerçek hasara kadar artar. Canavarlara kullanıldığında 70 can yeniler. 4 kez çarp kullandığınızda çarp büyüsü güçlendirilir. Bekleme süresi 10 saniyedir.


 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir