OyunWild Rift

Wild Rift Darius Build Rehberi

League of Legends’ın mobil oyunu Wild Rift’te Darius karakteri için detaylı rehber Orta Koridor’da. İşte Wild Rift Darius build rehberi ve daha fazlası.

Wild Rift Darius Build Rehberi

Darius, League of Legends Wild Rift’te dövüşçü rolünde, düşmanlara fiziksel hasar veren, onları yavaşlatma ve kendine çekme gibi yetenekleri bulunan bir yakın dövüş şampiyonudur. Darius, genel olarak baron koridorunda yani üst koridorda oynanır.

Wild Rift Darius Yetenekleri

kanamaKanama (Pasif)
Darius’un düz vuruşları ve hasar veren yetenekleri rakiplerin üzerinde 5 saniye süren bir kanama etkisi bırakır. Rakipler kanamanın etkisiyle fiziksel hasar alır. Kanama, en fazla 5 yüke kadar ulaşır. Her bir kanama yükü 12 fiziksel hasar ( 12 + %30 ilave saldırı gücü) verir.

Darius, herhangi bir rakipte 5 kanama yüküne ulaştığında Noxus Gücü kazanır. Bu güç ona seviyeye bağlı olarak 20-130 saldırı gücü kazandırır. Düz vuruş ve yetenekleri ile hasar verdiği rakiplere bir defa saldırarak 5 yük kanama etkisi bırakabilir.


Biçen Balta (1. Yetenek)
Darius, baltasını kendi etrafında çevirmek için havaya kaldırır. Ufak bir gecikme ile baltasını etrafında çevirerek rakiplere hasar verir. Kendisine yakın olan rakiplere baltanın sopası çarpar ve 39 fiziksel hasar (14 + %35 ilave saldırı gücü) verir.

Baltanın ucu isabet eden rakiplere 110 fiziksel hasar (40 + 100 ilave saldırı hasarı) verir. Baltanın isabet ettiği her rakip şampiyon için eksik can değerinin %12’si kadar (en çok %36) kendini iyileştirir ve kanama etkisi bırakır.

Bekleme süresi: 9.5 saniye
Mana bedeli: 35


Kemik Kıran (2. Yetenek)
Darius, Kemik Kıran yeteneğini kullandığında bir sonraki düz vuruşu ekstra 21 fiziksel hasar (%30 ilave saldırı gücü) verir. Yetenek kullanıldıktan sonra 8 saniye boyunca yapılacak düz vuruşlar için geçerli olur. Darius’un vurduğu hedefler 1 saniyeline %90 yavaşlar.

Bekleme süresi: 6.5 saniye
Mana bedeli: 30


Tut Çek (3. Yetenek)
Pasif: Darius %15 zırh delme kazanır.
Aktif: Darius, Tut Çek yeteneğini kullandığında önündeki rakipleri kendisine doğru çeker ve onları 1 saniyeliğine %40 yavaşlatır.

Bekleme süresi: 18 saniye
Mana bedeli: 45


Noxus Giyotini (4. Yetenek – Ulti)
Darius, hedefindeki rakip şampiyona doğru zıplar ve baltasını kafasına indirir. İsabet eden rakibe gerçek hasar verir. Hedefin üzerindeki kanama yüküne göre hasar daha da artar. Darius, Noxus Giyotini ile bir rakibi katlederse bekleme süresi bir süreliğine sıfırlanır.

Bekleme süresi: 80 saniye
Mana bedeli: 100


Darius Yetenek Güçlendirme Sırası

Aşağıdaki tabloda Darius’un yetenek güçlendirme sırasını göstermektedir.

Darius Yetenek Sırası
darius q 1 4 6 8
darius w 2 12 13 14
darius e 3 7 9 10
darius ulti 5 11 15

Wild Rift Darius Ct

Darius’a Karşı Zayıf Şampiyonlar
nasusNasus

shyvanaShyvana

olafOlaf

Darius, oyunun erken safhalarında düşük hareket hızına ve düşük zırh ve can değerine sahip olan diğer şampiyonlara karşı güçlü olur.

Darius’a Karşı Güçlü Şampiyonlar
garenGaren camilleCamille fioraFiora

Darius’u yenebilmek için yüksek hareket kabiliyetine ve sersemletme yeteneğine sahip şampiyonlar tercih edilebilir. Darius’un 1. yeteneğinden kaçarak onun can yenilemesine engel olduğunuzda işiniz daha kolay olur.

Wild Rift Darius Build Rehberi

League of Legends Wild Rift oynarken karşı takımı en kolay şekilde katletmek için en iyi eşya dizilimi şu şekildedir:

wild rift darius build rehberi

  • Karabalta
  • Hextech Roketkemer
  • Ölümün Dansı
  • Kanasusamış
  • Malmortius’un Ağzı
  • Koruyucu Melek
  • Totem Uğuru (Ziynet)

Bütün Wild Rift şampiyonlarının Build Rehberleri’ne gitmek için aşağıdaki görsele tıklayın.

league of legends wild rift

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir