OyunWild Rift

Wild Rift Zed Build Rehberi

League of Legends’ın mobil oyunu Wild Rift’te Zed karakteri için detaylı rehber Orta Koridor’da. İşte Wild Rift Zed build rehberi ve daha fazlası.

Wild Rift Zed Build Rehberi

Zed, League of Legends Wild Rift’te suikastçı rolünde oynanan yetenekleri ile fiziksel hasar veren bir şampiyondur. Kombosu doğru ve isabetli bir şekilde yapıldığında kırılgan şampiyonlara tek atar. Gölgesi ile yaptığı oyunlarla rakibinin aklını karıştırır. Zed, genellikle orta koridorda oynanır.

Wild Rift Zed Yetenekleri

zed pasif

Düşene Tekme (Pasif)
Zed, can değeri yüzde 50’nin altındaki rakiplere saldırdığında, maksimum can değerlerinin yüzde 7’sine eşit ilave büyü hasarı verir. Her farklı hedef için 10 saniye bekleme süresi vardır.


zed q

Keskin Shuriken (1. yetenek)
Zed ve gölgeleri, bir shuriken fırlatır. Shuriken’in isabet ettiği ilk hedef 80 fiziksel hasar (80 + %100 saldırı gücü), sonraki hedefler ise 48 fiziksel hasar (48 + %60 saldırı gücü) alır.

Bekleme Süresi: 6 saniye
Enerji bedeli: 70


zed w

Canlı Gölge (2. yetenek)
Pasif: Zed bir yetenek ile aynı düşmana iki kez vurduğunda 35 Enerji kazanır. Enerji, her kullanım yeteneği için yalnızca bir kez kazanılabilir.

Aktif: Zed, gölgesini öne doğru fırlatır. Gölge 4,5 saniye boyunca olduğu yerde kalır. Yetenek yeniden kullanılırsa Zed, gölgeye ışınlanır. Gölge aktifken Keskin Shuriken yeteneği kullanılırsa gölgeden de shuriken atılır.

Bekleme Süresi: 20 saniye
Enerji bedeli: 35


zed e

Gölge Darbesi (3. yetenek)
Zed ve gölgeleri, kollarını çevirerek yakındaki rakiplere 70 fiziksel hasar (70 + %80 saldırı gücü) verir. Hasar alan rakipler 1.5 saniye boyunca %25 yavaşlar.

Bekleme Süresi: 5 saniye
Enerji bedeli: 50


zed ultiÖlüm İşareti (4. yetenek – Ulti)
Zed, ultisini kullandığını rakibinin içine girer ve hedef alınamaz bir hâle gelir. Bir süre sonraki rakibinin içinden çıkar ve hedefi işaretler. Hedef, 3.5 saniye boyunca işaretli kalır. Ultinin kullanıldığı rakip 64 + (100% saldırı gücü) fiziksel hasar alır. İşaretli olduğu süre boyunca Zed tarafından verilen tüm hasarın %25’ine eşit ekstra fiziksel hasar alır. Zed, ultisini kullandığı yerde bir gölge bırakır. Ölüm İşareti yeteneği yeniden kullanılırsa o gölgeye geri döner.

Bekleme süresi: 90 saniye


Zed Yetenek Güçlendirme Sırası

Aşağıda sırasıyla kaçıncı yetenekleri güçlendirmeniz gerektiğine yer verilmiştir. İşte Zed için önerilen yetenek güçlendirme sırası.

Zed Yetenek Sırası
zed q 1 4 6 8
zed w 3 12 14 15
zed e 2 7 10 11
zed ulti 5 9 13

Wild Rift Zed Ct

Zed’e karşı güçlü ve zayıf şampiyonlar yani Zed Ct şampiyonlar burada.

Zed’e Karşı Zayıf Şampiyonlar
ziggs league of legends wild riftZiggs aurelion solAurelion Sol

Ziggs ve Aurelion Sol gibi şampiyonlar, sersemletme ve hızlı kaçış mekanizmaları olmayan şampiyonlardır. Zed, bu şampiyonları kolayca yakalar ve öldürür.

Zed’e Karşı Güçlü Şampiyonlar
annieAnnie fizzFizz

Zed, sersemletme ve yetenekleri devre dışın bırakan (Fizz – 3. yetenek) şampiyonlara karşı zayıftır.

Wild Rift Zed Build Rehberi

League of Legends Wild Rift oynarken Zed şampiyonunu aldığınızda rakipleri alt etmek için alabileceğiniz en güçlü eşya dizilimi şu şekildedir:

wild rift zed build

  • Yoummu’nun Hayalet Kılıcı
  • Draktharr’ın Gece Kılıcı
  • Çizme
  • Karabalta
  • Ölümün Dansı
  • Koruyucu Melek
  • Cıvalı Kuşak
  • Totem Uğuru (Ziynet)

Bütün Wild Rift şampiyonlarının Build Rehberleri’ne gitmek için aşağıdaki görsele tıklayın.

league of legends wild rift

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir