Xbox Series X’in Viral ‘Duman’ Görüntüsü İçin Açıklama

34

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft’un yeni jenerasyon oyun konsolu Xbox Series X, oyunculara ulaşmaya başladı. Konsolun ön siparişini veren kimi oyunseverler, şu an bile yeni konsollarını kullanabiliyorlar. Fakat kimi oyuncular, latife amaçlı olarak bir görüntüyü viral hale getirdi. Fakat bu görüntü haddini o kadar aştı ki olaya dahil olmak zorunda kalan Microsoft, hususla ilgili açıklama yapmak zorunda kaldı.

Dün bir görüntü, toplumsal medyanın altını üstüne getirdi. Kelam konusu görüntüde bir Xbox Series X, buram buram duman çıkıyordu. Savlar, konsolun çok ısınıp, bu hale geldiğini gösteriyordu. Fakat olayın aslı hiç de bu türlü değildi. Birtakım oyuncular, konsollarının alt kısmına elektronik sigara buharı üfleyerek, buharın evvel konsol içine girip, akabinde da Xbox Series X’in üst kısmındaki fan aracılığıyla dışarı çıkmasını sağlamışlardı. Viral görüntü, Microsoft’u harekete geçirmek zorunda bıraktı.

İşte dumanlara boğulmuş bir Xbox Series X

Xbox Series X, epeyce güçlü bir konsol, haliyle bu konsolun ısınmasını bekleyebiliriz. Lakin çok derecede ısınmanın sonucunun bu türlü bir şey olamayacağını da herkes bilir. Üstelik birtakım Xbox Series X kullanıcıları, kelam konusu görüntünün viral olmasından sonra harekete geçip, bu imgenin nasıl sağlandığını da aslında gösterdiler. Yani isterseniz sizler de yeni konsolunuzdan, bu türlü dumanlar çıkarabilirsiniz.

Microsoft, viral hale gelen olaya ait olarak yaptığı açıklamalara “Bu türlü bir şeyi söylediğimize inanamıyoruz fakat…” formunda başlıyor. Bu bile aslında yapılan şeyin konsol için ne kadar ziyanlı olduğunun bir göstergesi. Şirket, bu çıkışın devamında da Xbox Series X’in için elektronik sigara buharı üflenmemesi gerektiğini söylüyor.

Bu ortada, elektronik sigara buharında yoğun derecede su bulunuyor ve bu buhar, ayrıca yağlı bir yapıya sahip. Hatta bununla ilgili birtakım testler yapılmış, elektronik sigaranın yağlı yapısının akciğerleri nasıl etkileyebileceği araştırılmıştı. İşte böylesi külfetli bir unsurun konsol içine üflenmesi, çalışır durumdaki Xbox Series X’e çok büyük ziyanlar verebilir. Microsoft da bunun farkında olduğu için kelamlarına başlarken, olayı şaşkınlıkla karşıladıklarını ima etmişti. 

Xbox Series X’in viral hale gelen görüntüsü şöyle görünüyor

Önerilen Yazı  The Medium oyun süresi hakkında açıklama yapıldı

Öteki bir Xbox Series X sahibi ise viral içeriğin nasıl yapıldığını anlattı

Webtekno

https://www.webtekno.com/microsoft-xbox-series-x-viral-duman-videosu-aciklama-h101992.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here