Xbox Series X’in Zaten Kapandığı Tez Edildi

29

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

Oyunseverlerin uzun müddettir merakla beklediği yeni jenerasyon konsollar, nihayet bu hafta içerisinde ülkemiz raflarındaki yerini alıyor. Yeni kuşak konsolların gelişiyle birlikte heyecan artsa da her şey pek de hayal ettiğimiz üzere olmayabiliyor. Bu noktada geçtiğimiz günlerde ABD ve öbür birkaç ülkede satışa sunulan PlayStation 5, tüketicilerle buluşur buluşmaz daha birinci günden birkaç sorun ortaya çıkarmıştı.

Nedeni tam olarak bilinmeyen bu sorun yüzünden kullanıcılar, PlayStation 5 konsollarına oyun indiremiyorlar. Görünüşe nazaran Xbox tarafında da işler pek yolunda gitmiyor çünkü birçok kullanıcı, Xbox Series X’in temas kesilme meselelerinden şikâyet etmeye başladı.

Xbox Series X, oyunun ortasında resen kapanıyor:

Kullanıcılardan birinin aktardıklarına nazaran Xbox Series X, oyun başladıktan birkaç saniye sonra kendi kendine kapanıyor. Üstelik oyunu büsbütün yine yüklemek ya da konsolu fabrika ayarlarına sıfırlamak bir tahlil sunmuyor.

Xbox Series X’te emsal davranışlarla karşılaştığını tez edenlerin sayısı çok da az değil. Öteki kullanıcılar da başlangıçtan itibaren oyunun birinci 20 dakikasına kadar olan aralıkta konsolun zaten kapandığını öne sürüyor. Bu durumda konsolun tekrar başlatılmadığını, yani büsbütün kapandığını ve konsolun üzerinde yer alan düğmeye basarak tekrardan açmanız gerektiğini belirtelim.

Sorunun ne kadar yaygın olduğu ve Xbox Series S’in bu sıkıntıdan ne kadar etkilendiği şimdi bilinmiyor fakat kaynakların, açıklama için Microsoft’a ulaştığı bildiriliyor. Hususla ilgili yeni bir gelişme yaşanırsa sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

PlayStation 5’te de misal bir sorun yaşanıyor:

Emsal bir sorun PlayStation 5 kullanıcılarını da rahatsız ediyor. Tezlere nazaran yeni kuşak konsollarına oyun yükleyemeyen kullanıcılar, rastgele bir oyunu indirmeyi denediklerinde “Bir şeyler aykırı gitti” yazısı ve “Tekrar deneyin” butonuyla karşılaşıyor. Bahis hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek için çabucak üstteki içeriğimize göz atabilirsiniz.

Webtekno

https://www.webtekno.com/xbox-series-x-oyunun-ortasinda-kendiliginden-kapaniyor-h102117.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here