Yasuo’nun Abisi Geliyor! Yone !

530

Geçtiğimiz gün haberini yaptığımız Lillia‘nın ardından League of Legends’a eklenecek bir sonraki şampiyon ise Yone oldu. Riot Games’in MOBA oyunu League of Legends günden güne güncelleniyor ve oyunculara yeni içerikler sunuyor. Riot Games şampiyon tasarım ve hikaye tasarım ekibinin birlikte çalıştığı şüphesiz. Hikayelerde de bölüm bölüm karşımıza çıkan Yasuo’nun abisi Yone ile ilgili yeni 10 dakikalık hikaye videosu ise Riot Games tarafından yayınlandı.

Şimdiye kadar Yasuo‘nun abisi Yone‘yi hikayelerden duyduğumuz kadar tanımıştık. Her zaman Yasuo‘nun düşünceleriyle birleşmiş bir fikir uyandırıyordu. Yone ile Yasuo‘nun karmaşık ilişkisinin yanısıra Yasuo‘nun Yone‘yi öldürmeden önceki zamanda mevcut birlikte eğitim aldıkları zamanda geçiyor.

YONE Hikayesi

Yone Öykü Videosu

Yone Yetenekleri

Yone Yetenekleri

Hikayesine göre ruhunun bedeninden ayrılarak ruhlar aleminde birtakım işleri gerçekleştirebilen Yone‘nin yetenekleri de hikayeye uyumlu olarak ortaya çıkıyor. Yasuo ile combo yapabileceğini düşündüğümüz Yone‘nin yetenekleri ise bunlar:

  • Q yeteneği (Ölümcül Çelik): Yone, rüzgârın gücünü kullanarak düşmanlarına doğru atılır fiziksel hasarla zarar verir. İki kez istiflendiğinde Yone, düşmanlarını havaya savuran bir dalga ile ilerleyebilir.
  • W yeteneği (Tayfbiçen): İsabet ettiği tüm rakiplere büyü hasarı vererek Yone’yi bir kalkanla korur. Vurulan şampiyon başına kalkanın gücü artar.
  • E yeteneği (Özgür Ruh): Yone’nin rakiplerine saldırarak biriktirilen hasar miktarıyla işaretlemesini ve bedenine döndükten sonra onlara bu miktarı gerçek hasar olarak vurmasını sağlar.
  • R yeteneği (Mühürlü Kader): Yone, yolundaki tüm düşmanlara saldırır ve son düşmanın arkasına ışınlanır. Saldırıdan etkilenen tüm düşmanları bir noktaya doğru toplayarak havaya savurur.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here