Yeni Bir Araştırmaya Nazaran En Gerilimli Oyun: Mario Kart

32

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

Görüntü oyun bölümünde oyunculara farklı hisler yaşatan pek çok oyun bulunuyor. Pekala en fazla gerilime neden olan oyunun hangisi olduğunu varsayım edebilir misiniz? Yeni bir araştırmaya nazaran Mario Kart; FIFA ve Call of Duty üzere oyunları geride bırakarak dünyanın en gerilimli oyunu oldu.

Her şeyden evvel, araştırmanın 14 oyuncudan oluşan son derece küçük bir örneklem ile gerçekleştirildiğini belirtelim. Bu nedenle çalışmada elde edilen sonuçların yüzde 100 geçerliliği bulunuyor diyemeyiz. Bununla birlikte, sonuç elde etmek için kullanılan prosedürlerin kabul edilebilir olduğunu söylemek mümkün.

Araştırmacılar, 14 oyuncuya gerilim seviyesi yüksek 16 farklı oyunu 30 dakika boyunca oynattı ve bu sıradan kalp atış suratlarını ölçtü. Nintendo tarafından geliştirilen ve piyasaya sürülen Mario Kart, 8 saatlik süreçte ortalama kalp atış suratını en fazla yükselten oyun olarak en gerilimli oyun oldu.

Açıklanan araştırma sonuçlarına Mario Kart oynarken oyuncuların ortalama kalp atış suratı 85 BPM oldu. Bu kıymet; FIFA 20’de 84’e Call Of Duty: Çağdaş Warfare’da 83’e, Dark Souls III ve Fortnite’ta 81’e, Doom Ethernal’da 80’e, Fall Guys’ta 78’e, Battlefield V’te 76’ya, Street Fighter’da 75’e Among Us’ta ise 69’a geriledi.

Araştırmacılar, iştirakçileri belirlerken haftada en az 15 saat oyun oynayan ve görüntü oyunlarına ziyadesiyle tutkulu iştirakçileri seçtiklerini söz etseler de haberimizin başında da söylediğimiz üzere 14 kişilik bir örneklem bilimsel bir çalışma için kâfi değişkenlere sahip olmadığından araştırmanın sonuçları şaşırtan fakat kesin olmayan sonuçlar ortaya koyuyor diyebiliriz.

Webtekno

https://www.webtekno.com/arastirmaya-gore-en-stresli-oyun-mario-kart-h102181.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here