Zoom Yeni Bir Güncelleme Yayınladı: İşte Yenilikler

31

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

Bilhassa COVID-19 pandemisi sırasında tavan yapan görüntü konferans hizmeti muhtaçlığına karşılık vererek popülerliğini süratle artıran Zoom; Windows, MacOS, Linux, iOS ve Android sürümleri için yayınladığı yeni güncelleme ile hem arayüzünü güncelledi hem de hizmetine yepisyeni özellikler kazandırdı.

Zoom’a gelen yeni özelliklerden bahsetmeden evvel var olan özelliklerdeki değişiklikleri konuşmak gerekirse; uygulamanın Windows, MacOS ve Linux sürümlerinde webcam’in kapalı olduğu durumlarda artık toplantı bilgisi ve özellikleri yerine profil resmi ya da isim gösterilecek. Bir öbür deyişle görüntü dışı görüşme arayüzü, görüntü kapalı görüşme arayüzüyle tıpkı olacak.

Zoom’da tüm masaüstü yerine muhakkak bir programın ekran manzarası yansıtılabilecek

Zoom’a gelen yeni özelliklere değinecek olursak; artık Zoom’un iPad sürümünde galeri, 4×4 görünümünde görüntü dizilimini destekliyor. 11 inç ve 12,9 inç iPad Pro modellerinde ise dizilim 5×5’e çıkabiliyor. Ayrıyeten Zoom’un sanal art plan özelliği, Adreno 615, 616, 618 ve 620 GPU’ya sahip tüm Android aygıtlarda kullanılabilecek.

Bununla birlikte artık Windows ve MacOS kullanıcıları, tüm masaüstünü paylaşmak yerine sadece belirledikleri programın ekran imgesini görüntü konferanstaki iştirakçiler ile paylaşabilecekler. Böylelikle kullanıcılar, bilgisayarlarında farklı uygulamalara giriş yapsalar dahi konferansa sadece belirledikleri programların ekran manzarası yansıtılmaya devam edilecek.

Zoom’a bildiri sabitleme özelliği geldi

Zoom toplantıları ile ilgili gelen yeni özelliklere bakacak olursak; berbata kullanım raporlamanın öne çıktığını söyleyebiliriz. Artık Zoom’u hangi aygıtta kullanıyor olursanız olun, toplantı sahibinin ya da iştirakçilerin berbata kullanımını Zoom’a rapor edebileceksiniz. Ayrıyeten yeni iştirakçi aktivitesini askıya alma özelliği ile tüm görüntü ve sesleri kapatılabilecek, ekran paylaşımı durdurulacak, orta odalar sonlandırılacak ve kayıt beklemeye alınacak.

Tekrar Zoom’un hangi sürümünü kullanıyor olursa olsun kullanıcılar, kanaldaki bir iletisi kanalın en üstüne sabitleyebilecekler. Ayrıyeten sabitlenen iletiler isteğe nazaran kaldırılabilecek ya da değiştirilebilecek. Ayrıyeten tüm platformlardaki Geçmiş ve Sesli İleti sekmeleri; pozisyon, davet bilgisi ve istenmeyen aramalar ile ilgili daha fazla bilgi gösteren bir arayüz geliştirmesi aldı.

Webtekno

https://www.webtekno.com/zoom-guncellendi-yenilikler-h102215.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here